POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Aneta na Women Sevens Trophy11.06.2019

 
W dniach 8-9 czerwca br. uczestniczyłam w pierwszym turnieju Mistrzostw Europy Kobiet Rugby 7 rangi Trophy, który odbywał się w Budapeszcie. W ten sam weekend odbywał się finał Mistrzostw Polski naszych Pań, w którym niestety nie mogłam uczestniczyć.
 
Do rywalizacji przystąpiło12 drużyn, które w dwóch turniejach walczą nie tylko o zwycięstwo, ale również o udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Japonii w 2020. Stawka jest wysoka, 2 najlepsze drużyny będą walczyć o miejsce w największej imprezie sportowej świata.
 
Wspólnie z koleżankami z Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Belgii i Francji poprowadziłyśmy 34 mecze fazy grupowej i play-off.
Miałam przyjemność sędziować 6 meczów:
- 3 w fazie grupowej (Szwecja v Izrael, Niemcy v Szwajcaria, Portugalia v Węgry)
- 3 w fazie play-off (QCup Portugalia v Rumunia, Challenge Trophy final Gruzja v Węgry i Plate Final Szwecja v Norwegia)
W finale Cup byłam sędzią asystentem.
 
W trakcie 2 dni zmagań sportowych byłyśmy pod baczną opieką Managera Sędziów i Trenerki Sędziów, którzy analizowali naszą pracę na boisku i przekazywali informację zwrotną z bardzo cennymi uwagami i wskazówkami.
Olbrzymi upał, który panował na Węgrzech nie przeszkodził w prawdziwej rywalizacji sportowej, to co bardzo ważne duch fair play i wzajemnego szacunku na i poza boiskiem był prawdziwą radością.
 
To świetne doświadczenie, prawdziwa nauka pracy na boisku, mam nadzieję, że wykorzystam to w dalszej pracy nad podnoszeniem własnych umiejętności jak i (a może przede wszystkim) pomagając naszym nowym sędziom, aby ich praca dawała im coraz więcej zadowolenia oraz przyjemności.
 
Już za niespełna dwa tygodnie czeka mnie kolejne wyzwanie (drugi turniej Women Sevens Trophy w Portugalii), a za miesiąc wspólnie z naszą reprezentacją wybiegnę na boisko Ukrainy (GPS 7's w Charkowie).
 
Aneta Bejm
 
MPK XV: Przed turniejem finałowym Ekstraliga: Przed meczem finałowym
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin