POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Budowlani pokonali Lechię16.04.2017

 
W meczach trzeciej kolejki Ekstraligi, rozegranych 15 kwietnia br. obyło się bez niespodzianek. Arka co prawda nie bez problemów pokonała w Łodzi KS Budowlanych, ale Ogniwo pewnie wygrało z Juvenią, a Budowlani SA wygrali z Lechią na trudnym, gdańskim terenie.
 
Budowlani zwycięstwo zapewnili sobie dobrą grą w pierwszej połowie. Paul Walters nie tylko podwyższył dwa przyłożenia swoich kolegów, ale również wykorzystał cztery rzuty karne, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 26:0. W drugiej odsłonie Lechia nieco się obudziła i ruszyła do ofensywy. W wyniku zdecydowanie lepszej gry zapracowali na trzy przyłożenia, jednak tylko jedno z nich udało się podwyższyć. Tymczasem Walters dorzucił jeszcze jeden rzut karny, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 29:17. Żadna z drużyn nie zanotowała punktu bonusowego.
 
W Sopocie Ogniwo zdobyło po trzy przyłożenia w każdej połowie i wygrało 34:7. Juvenia broniła się i kilka razy krzyżowała plany rywala, ale sama nie była w stanie wypracować sobie sytuacji punktowych. Dopiero w końcówce, kiedy sopocianie wprowadzili już ośmiu zmienników, młyn krakowian zapracował na honorowe przyłożenie. Tymczasem podopieczni Karola Czyża pokazali, że również bez Wojciecha Piotrowicza pozostają bardzo mocną i groźną ekipą. 
 
Swoje drugie zwycięstwo odniosła Arka, która grając z beniaminkiem w Łodzi, do przerwy musiała zawzięcie gonić wynik. KS Budowlani co i rusz odskakiwali na kilka punktów, a na przerwę schodzili prowadząc 20:15. Swoje możliwości pokazał jednak Szymon Sirocki. Skrzydłowy obu reprezentacji Polski (piętnastoosobowej i siedmioosobowej) cztery razy meldował się na polu punktowym rywali, a dodatkowo raz wykorzystał rzut karny. Lepsza końcówka sprawiła, że to Gdynianie zwyciężyli 39:26 i zapisali na swoim koncie bonus. To już drugi mecz z rzędu, w którym Budowlanym brakuje ostatnich 20 minut, by utrzymać prowadzenie, wydaje się więc, że przed jesienną rundą będą musieli mocno popracować nad wytrzymałością.
 
Tekst: KC (RugbyPolska.pl) 
 
Pogoń lepsza wieczorową porą XV: Powołania na Polska v Szwajcaria
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

WR Sevens Challenge Series - KNK7
Santiago, Chile, 12.08.2022 - 14.08.2022

Kolejność Ekstraligi
 01 RC Orkan Sochaczew 19  
 02 MKS Ogniwo Sopot 19  
 03 Up Fitness Skra Warszawa 18  
 04 RC Lechia Gdańsk 19  
 05 Edach Budowlani Lublin 17  
 06 Master Pharm Łódź 18  
 07 RC Arka Gdynia 18  
 08 RzKS Juvenia Kraków 18  
 09 Awenta Pogoń Siedlce 18  
 10 KS Posnania Poznań 18