Pogoń lepsza wieczorową porą16.04.2017

Pogoń Siedlce w piątkowy wieczór, 14 kwietnia br. pokonała Budowlanych Lublin 26:7 (7:7) i umocniła się na czele tabeli, notując kolejne zwycięstwo z punktem bonusowym. Nie było to jednak wcale łatwe zwycięstwo...

Pierwsza połowa wcale nie zapowiadała, że liderzy tabeli zakończą piątkowe spotkanie z punktem bonusowym. Co prawda pierwsze przyłożenie Daniela Trybusa na 7:0 podwyższył Rafał Janeczko, ale jeszcze przed przerwą Patryk Ćwieka odpowiedział "piątką", a dwa "oczka" dorzucił Piotr Skałecki.
W drugiej odsłonie inicjatywa była już jednak po stronie gospodarzy. Kolejne punkty Pawła Antoszczuka, Przemysława Rajewskiego i Bartka Nasiłowskiego, podwyższane (poza jednym) przez Rafała Janeczkę przypieczętowały zwycięstwo za pięć punktów. To z kolei oznacza, że bez względu na wyniki sobotnich spotkań, Pogoń pozostanie liderem Ekstraligi, przynajmniej przez kolejne dwa tygodnie.

MKS Pogoń Siedlce - KS Budowlani Lublin 26:7 (7:7)

Tekst: RugbyPolska.pl