POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

EUSA i Rugby Europe wzmacniają partnerstwo21.05.2020


Europejskie Stowarzyszenie Sportu Uniwersyteckiego (European University Sports Association) i Rugby Europe, organ zarządzający rugby w Europie, podpisały nowe partnerstwo w celu zwiększenia popularyzacji owalnej piłki wśród studentów uniwersytetów na całym kontynencie.


Po wstępnej umowie z 2017 roku, obie organizacje postanowiły zacieśnić partnerstwo i współpracę. Nadal będą współpracować i działać w projektach promujących sport uniwersytecki, zwłaszcza Rugby 7, jednocześnie dążąc do rozwoju rugby wśród studentów w całej Europie.

Umowa obejmuje zapewnienie wysokiej jakości sędziowania i sprzętu oraz wymianę informacji na zawodach uniwersyteckich czy zachęcanie członków EUSA do uczestnictwa w zawodach rugby. Partnerstwo zostanie wdrożone podczas najbliższych Akademickich Mistrzostw Europy zaplanowanych w Belgradzie (Serbia) w 2021 roku.

Cieszymy się, że możemy wzmocnić nasze partnerstwo z EUSA dzięki tej nowej umowie. Promowanie i gra w rugby na uniwersytecie jest kluczowym elementem rozwoju i utrzymania zawodników w naszym sporcie w całej Europie. Umowa ta zaoferuje także naszym sędziom nowe możliwości, przyczyniając się do rozwoju obecnych działaczy i urzędników, którzy będą mogli zdobywać doświadczenie na większej liczbie międzynarodowych imprez - powiedział Octavian Morariu, prezes Rugby Europe.

Przez trzy lata EUSA i Rugby Europe współpracowały w promowaniu i rozwijaniu rugby na całym kontynencie, przyczyniając się znacząco do promowania aktywnego i zdrowego stylu życia. Podpisując tę nową umowę, uważamy, że jeszcze bardziej wzmocnimy naszą współpracę, która zaowocuje jeszcze większym wpływem na studentów-sportowców w całej Europie, którzy bez wątpienia skorzystają z owoców tego odnowionego partnerstwa - powiedział Adam Roczek, prezes EUSA.

Springboksi w akcji charytatywnej Podsumowanie szkolenia online
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1