POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Springboksi w akcji charytatywnej20.05.2020


Zdobywcy Pucharu Świata w Japonii chcą sprzedać 100 tysięcy losów po 32 i 12 randów, cena jest wynikiem wygranego 32:12 meczu z Anglią.
 
Springboks - drużyna, która zwyciężyła w ostatnim Pucharze Świata, wykorzystuje wyniki z finału w Japonii w 2019 r., aby rozpocząć kampanię wsparcia ludności swojego kraju pozostawionej bez środków do życia w wyniku kryzysu Covid-19. W cenie 32 i 12 randów jest sprzedawanych 100 tysięcy losów na loterie, aby zapłacić za paczki z jedzeniem i uruchomić wydawanie darmowych posiłków. Kampania potrwa przez 44 dni, jeśli wszystkie losy zostaną sprzedane przyniesie 3212 milionów randów. Południowa Afryka w listopazie ubiegłego roku pokonał Anglię 32:12 zdobywając Puchar Świata po raz trzeci wyrównując rekord Nowej Zelandii.
 
W zamian ci, którzy kupią losy mają szansę wygrać wiele cennych pamiątek z turnieju przekazanych przez graczy, w sumie będą do rozlosowania 44 nagrody (32 + 12). Kiedy wezwałem drużynę do przekazania pamiątek, wszyscy odpowiedzieli w ciągu kilku godzin, przekażą buty, koszulki i tak dalej. Rozmawialiśmy trochę w zeszłym roku o presji, jaka towarzyszy ludziom, którzy nie mają pracy, a teraz pandemia pozbawiła miliony możliwości zarabiania i spowodowała, że ​​tak wielu ludzi codziennie walczy o coś do jedzenia - powiedziała trener zespołu Rassie Erasmus.

SA Rugby współpracuje z największą w kraju agencją redystrybucji żywności, "Food Forward SA" oraz ekspertami od pomocy ofiarom katastrof, "Gift of the Givers", aby zapewnić, że każdy zebrany randt trafi prosto na linię frontu w walce z głodem.
 
Wielu czołowych graczy Springboks podjęło już własne inicjatywy na rzecz zbierania żywności dla głodnych ludzi, w szczególności kapitan zespołu - Siyi Kolisi.
 
Południowa Afryka nałożyła jedną z najsurowszych blokad na świecie powodując poważne straty gospodarcze i zwiększając codzienne trudności milionów ludzi.
 
Źródła: businesslive.co.za i rugby365.com
Najszybsi rugbiści świata EUSA i Rugby Europe wzmacniają partnerstwo
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1