POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Ekstraliga: Budowlani SA Łódź pokazują moc27.03.2017

 
Wystartowała Ekstraliga z nowym systemem rozgrywek. Teraz gramy wiosna - jesień. W pierwszej kolejce zwyciężali główni faworyci ligi. Obrońcy tytułu z Łodzi pokazali siłę, pokonując Juvenię Kraków zdobyli 11 przyłożeń. Łatwe i wysokie zwycięstwa odniosły ekipy z Siedlec i Sopotu. W derbach Trójmiasta, wicemistrz Polski - Lechia Gdańsk przegrał na własnym boisku z Arką Gdynia. 
 
W pierwszym meczu ligowym w 2017 roku Ogniwo Sopot pokonało Budowlanych z Lublina. Punkt bonusowy za cztery przyłożenia zdobyło równo z końcem pierwszej połowy. W drugiej gra się nieco wyrównała, goście zagrali ambitnie, ale to gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Lublinianie wywalczyli honorowe punkty w ostatnich sekundach meczu. W przyłożeniach sześć do jednego dla sopocian, którzy w trakcie spotkania stracili kilku zawodników z powodu kontuzji. 
 
Budowlani SA Łódź odnieśli najwyższe zwycięstwo w inauguracyjnej kolejce, zmiażdżyli Krakowian, zdobywając 11 przyłożeń (w sumie w kolejce 32). Trzech zawodników zdobyło po dwie piątki. Nowa 10tka Łodzian, Południowy Afrykańczyk Paul Walters wykopał 17 punktów (siedem podwyższeń i rzut karny). 
 
W Siedlcach wzmocniona na wiosnę miejscowa Pogoń ograła wysoko KS Budowlanych z Łodzi. Gospodarze wzmocnili skład trzema reprezentantami Polski. Siła ich formacji ataku znacznie wzrosła, dzięki temu  zdobyli siedem przyłożeń, nie tracąc żadnego. Łodzian dowodził Merabi Gabunia, a w ich kadrze meczowej wystąpiło czterech Gruzinów i Ukrainiec. 
 
W pełnych fizycznej walki derbach Trójmiasta w grodzie Neptuna lepsza okazała się Arka Gdynia. Buldogi podrażnione poprzednim sezonem, które zakończyły bez medalu, zwyciężyły pewnie zdobywając pięć przyłożeń do dwóch. Trzy zdobył najlepszy rugbysta turnieju Rugby Europe Grand Prix - Szymon Sirocki. W składzie gdańskich Lwów widać było brak zgrania, a w ich składzie wystąpiło trzech nowych graczy. W tym dwóch z Południowej Afryki. 
 
Następne emocje ligowe już za tydzień - 1 i 2 kwietnia.
 
Tekst: Max Ziara (RugbyPolska.pl)

Zdjęcia: Krzysztof Staniszewski (Łódź), Maciej Sztajnert (Siedlce) i Arka Gdynia
 
Psychologia sportu, a zadania sędziego rugby U18: Powołanie na Mistrzostwa Europy
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Puchar Świata Kobiet 7
Cape Town, 09.09.2022 - 11.09.2022

Tabela Ekstraligi
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Up Fitness Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  Edach Budowlani Lublin    
  Master Pharm Rugby Łódź    
  RC Arka Gdynia    
  RzKS Juvenia Kraków    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  KS Posnania Poznań