POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Ekstraliga - FII - Runda I - Kolejka I25.03.2017

 
Rozegrano pierwszą kolejkę Ekstraligi, w trzech spotkaniach w Sopocie, Łodzi i Siedlcach wygrywali gospodarzy, tylko Arka sprawiła niespodziankę pokonując z Gdyni Lechię. Inauguracja rozgrywek wypadła w Międzynarodowy Dzień Rugby co podkreślili Rugby Barbarians Polska ogłaszając w przerwie meczu w Sopocie laureatów IX edycji nagrody „Husarz Polskiego Rugby“ [kliknij].
 
25.03.2016 - Ekstraliga - Faza II - Runda I - Kolejka I
 
MKS Ogniwo Sopot v KS Budowlani Lublin 38:7 (26:0)  /Łukasz Jasiński, Leszek Kościelniak, Dominik Jastrzębski/
Punkty Ogniwo: Mateusz Plichta 10 (2P), Wojciech Piotrowicz 8 (4pd), Adam Piotrowski 5 (P), Marcin Wilczuk 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Piotr Zeszutek 5 (P). 
Punkty Budowlani: Aleksandr Khomenko 5 (P), Piotr Skałecki 2 (pd).
Żółte kartki: Bartłomiej Jasiński, Patryk Ćwieka (obaj Budowlani).
 
Master Pharm Budowlani SA Łódź v RzKS Juvenia Kraków 74:10 (52:0)  /Mariusz Kasperek, Grzegorz Piaskowski, Andrzej Pantoł/
Punkty Budowlani: Paul Walters 17 (7pd, K), Toma Mchedlidze 10 (2P), Krystian Pogorzelski 10 (2P), Bartosz Kubalewski 10 (2P), Patryk Reksulak 5 (P), Mateusz Matyjak 5 (P), Eduard Vertyletskyi 5 (P), Piotr Karpiński II 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P), Paweł Urbaniak 2 (pd).
Punkty Juvenia: Konstantyn Bezverhyi 5 (P), Ushang Mchedlishvili 5 (pd, K).
Żółte kartki: Maciej Sokołowski, Konstantyn Bezverhyi (obaj Juvenia).
 
MKS Pogoń Siedlce v KS Budowlani Łódź 41:0 (24:0)  /Mirosław Szczepański, Dariusz Marciniak, Michał Rogowski/
Punkty Pogoń: Mateusz Lament 10 (2P), Daniel Gdula 9 (P, 2pd), Tomasz Biernacki 10 (2P), Maciej Panasiuk 5 (P), Michał Węzka 5 (P), Rafał Janeczko 2 (pd).
Żółta kartka: Paweł Tokarski (Pogoń). 
 
RC Lechia Gdańsk v RC Arka Gdynia 14:29 (7:15)  /Dariusz Reks, Grzegorz Michalik, Maciej Sienkiewicz/
Punkty Lechia: Robert Wójtowicz 5 (P), Wilhelmus Staphorst 5 (P), Paweł Boczulak 4 (2pd).
Punkty Arka: Szymon Sirocki 15 (3P), Radosław Rakowski 5 (P), Karol Perzak 5 (P), Dawid Banaszek 4 (2pd).
Żółte kartki: Igor Olszewski, Petrus Johannes Grobler (obaj Lechia). 
 
Wyniki, tabela, najskuteczniejsi [kliknij]

Fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl [więcej zdjęć]
 
Husarze Polskiego Rugby wybrani! XV: Powołania na Polska v Holandia
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

WR Sevens Challenge Series - KNK7
Santiago, Chile, 12.08.2022 - 14.08.2022

Kolejność Ekstraligi
 01 RC Orkan Sochaczew 19  
 02 MKS Ogniwo Sopot 19  
 03 Up Fitness Skra Warszawa 18  
 04 RC Lechia Gdańsk 19  
 05 Edach Budowlani Lublin 17  
 06 Master Pharm Łódź 18  
 07 RC Arka Gdynia 18  
 08 RzKS Juvenia Kraków 18  
 09 Awenta Pogoń Siedlce 18  
 10 KS Posnania Poznań 18