POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Europejska Liga Mistrzów - I-II runda25.11.2019

 
Za nami dwie kolejki (15-17.11.2019 i 22-24.11.2019) Heineken European Rugby Champions Cup czyli Europejskiej Ligi Mistrzów sezonu 2019/2020. Dwadzieścia drużyn gra w fazie grupowej o osiem miejsc premiowanych awansem do ćwierćfinałów. Anglia wystawiła siedem zespołów Gallagher Premiership, Francja sześć Top 14, a kraje PRO14 czyli dawnej Ligi Celtyckiej czyli łącznie tylko siedem, Irlandia cztery drużyny, a Szkocja, Walia i Włochy po jednej (po trzy najlepsze drużyny z Konferencji A i B).
 
Grupa 1
Leinster Rugby 33:19 Benetton Rugby
Northampton Saints 25:14 Lyon
Benetton Rugby 32:35 Northampton Saints 
Lyon 6:13 Leinster Rugby
Klasyfikacja: 1. Leinster Rugby (Irlandia); 2. Northampton Saints (Anglia); 3. Benetton Rugby Treviso (Włochy); 4. LOU Rugby Lyon (Francja).
 
Grupa 2
Glasgow Warriors 13:7 Sale Sharks
La Rochelle 12:31 Exeter Chiefs 
Exeter Chiefs 34:18 Glasgow Warriors
Sale Sharks 25:15 La Rochelle 
Klasyfikacja: 1. Exeter Chiefs (Anglia); 2. Sale Sharks (Anglia); 3. Glasgow Warriors (Szkocja); 4. Stade Rochelais La Rochelle (Francja). 

Grupa 3
ASM Clermont Auvergne 53:21 Harlequins
Bath Rugby 16:17 Ulster Rugby 
Ulster Rugby 18:13 ASM Clermont Auvergne
Harlequins 15:9 Bath Rugby
Klasyfikacja: 1. Ulster Rugby (Irlandia); 2. ASM Clermont Auvergne (Francja); 3. Harlequins FC London (Anglia); 4. Bath Rugby (Anglia).
 
Grupa 4
Ospreys 13:32 Munster Rugby 
Racing 92 30:10 Saracens 
Saracens 44:3 Ospreys 
Munster Rugby 21:21 Racing 92
Klasyfikacja: 1. Racing 92 Metro Paris (Francja); 2. Munster Rugby (Irlandia); 3. Saracens (Anglia); 4. Ospreys Rugby (Walia).
 
Grupa 5
Gloucester Rugby 20:25 Toulouse
Connacht Rugby 23:20 Montpellier
Toulouse 32:17 Connacht Rugby
Montpellier 30:27 Gloucester Rugby
Klasyfikacja: 1. Stade Toulousain (Francja); 2. Montpellier Herault Rugby (Francja); 3. Connacht Rugby (Irlandia); 4. Gloucester Rugby (Anglia).
 
Towarzysko po Pucharze Świata 02 I ty też możesz zostać sędzią rugby
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 9 35
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 9 26
5 OKS Skra Warszawa 9 23
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 9 15
8 Edach Budowlani Lublin 9 9
9 RC Arka Gdynia 9 1