POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

I ty też możesz zostać sędzią rugby26.11.2019


Kolegium Sędziów Polskiego Związku Rugby zorganizowało 23 listopada br. w Warszawie szkolenie dla kandydatów na arbitrów pod hasłem: „I ty też możesz zostać sędzią rugby”.
 
W szkoleniu wzięło udział 24 osoby, w tym 9 kandydatów na sędziów, większość byłych zawodników i trenerów rugby, tylko jedna osoba przyznała, że zna rugby z telewizji i przyszła tu zrozumieć przepisy, a jak to zrobi to też zostać sędzią. Głównym prowadzącym był Joel Dume* z Francji, wykładowca i Szef Sędziów Rugby Europe, a szkolenie odbywało się zgodnie z zapowiedzią w języku angielskim co nie było przeszkodą. Jednym z elementów szkolenia było wspólne oglądanie meczu reprezentacji seniorów Szwajcaria v Polska z bieżącą analizą poczynań irlandzkiego sędziego. Uczestnicy ocenili szkolenie jako ciekawe i przydatne, prowadzone w bardzo przystępny sposób.
 
* Joel Dume był sędzią międzynarodowym w latach 1993-2008, sędziował m.in. mecze Pucharu Świata, Pucharu Sześciu Narodów czy Rugby Championship. W latach 2001-2016 był Krajowym Dyrektorem Technicznym Sędziów, a od grudnia 2016 do czerwca 2019 (od 1 lipca br. zastąpił go Franck Maciello) Krajowym Dyrektorem Sędziów Francuskiej Federacji Rugby czyli odpowiednikiem naszego Przewodniczącego Kolegium Sędziów (z tą różnicą, że dla Dume była to praca, a nie tylko pasja). 
 
Zdjęcia: Grzegorz Pliszka, Maciej Misiak i FFR

Europejska Liga Mistrzów - I-II runda Klubowy Puchar Europy - I-II runda
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin