POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Finał Szkolnej Ligi RT za nami24.06.2015

Po udanym finale szkół gimnazjalnych w Łodzi [kliknij] wczoraj w podobnych zawodach w Lublinie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych.

Choć pogoda nie rozpieszczała uczestników, a kłopoty z dojazdem kilku ekip spowodowały znaczące opóźnienie wielu spotkań utrudniając organizatorom ich sprawne przeprowadzenie, zawody finałowe Szkolnej Ligi Rugby Tag przyniosły wiele wyrównanych gier i olbrzymie emocje.

Rywalizacja drużyn z klas IV, V i VI w mieszanych składach (przepisy rozgrywek wymagają przebywania na placu gry minimum jednej zawodniczki w każdym zespole) reprezentujących osiem województw objętych ministerialnym programem „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” przyniosła ostatecznie wygrane: Szkoły Podstawowej z Kasinki Małej w klasach czwartych, SP nr 52 z Częstochowy w klasach piątych oraz SP w Kurowicach w klasach szóstych.

Wyniki rywalizacji można uznać za dość niespodziewane, bowiem w głównych rolach wystąpiły drużyny spoza największych rugbowych ośrodków, jak choćby obecne w finałach: Sopot, Lublin, Poznań czy Łódź oraz nieobecne: Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Kraków czy Sochaczew, które pogrzebały swe szanse we wcześniejszych fazach rozgrywek.

Zwycięskie drużyny prowadzili: Łukasz Szlachetka, Sławomir Fujarski i Artur Mrowicki, a w głównych rolach wystąpili: Krystian Cieżak (uznany zawodnikiem turnieju w klasach IV) i Karolina Szczęsnowska z Kasinki Małej, Bartosz Paliwoda (zdobywca decydującego przyłożenia w finale) i Natalia Sówka oraz Grzegorz Frączkowski  (najlepszy zawodnik w klasach VI) i Marika Kołodziej.  

Podziękowania należą się także organizatorom finału Sebastianowi Berestkowi i Jackowi Zalejarzowi, sędziom pod przewodnictwem arbitra głównego zawodów Wiesława Piotrowicza oraz przyjaznemu personelowi lubelskiej Areny.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy finału otrzymali drobne upominki, najlepsi wyjechali z pucharami i medalami mogąc wcześniej posilić się smacznym obiadem. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych latach szkolna rywalizacja w rugby będzie się ciągle rozrastać włączając do niej kolejne województwa i szkoły.

Komunikaty z turnieju finałowego poniżej.

Więcej zdjęć na profilu pana Mirosława Jabłońskiego: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001623101508&fref=photo  

Co dalej po historycznym awansie? Ekstraliga w internecie
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1