POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Japonia pomoże rugbistom Kenii 24.11.2022


Kenia współpracuje z Japonią w ramach programów rozwoju edukacji, zatrudnienia, kultury i sportu. Najnowsze partnerstwo wesprze kenijskie rugby.


W niedzielę, 20 listopada br. w siedzibie federacji, Kenya Rugby Union podpisała umowę partnerską (Memorandum of Understanding) z trzema japońskimi firmami: Hiraku Company Ltd, Seitoku Company Ltd i AAIC Partners Africa Ltd. Umowa ma obowiązywać przez rok z możliwością przedłużenia, wszystkie zaangażowane strony przyczynią się do rozwoju kenijskiego rugby poprzez wsparcie i działania w trzech głównych kierunkach:
1. Sponsoring drużyn narodowych, Pucharu Kenii i Pucharu Prescott,
2. Partnerstwo w treningu w szkołach średnich i szkołach podstawowych,
3. Wyławianie talentów i zapewnienie im możliwości studiowania w Japonii.
Warto dodać, że prezesem Hiraku jest Toshiaki Hirose, były kapitan reprezentacji Japonii w latach 2012-2013, który grał za czasów trenerów Johna Kirwana (2007) i Eddiego Jonesa (2012-2015), łącznie 28 spotkań. Współpraca Kenii i Japonii to kolejny przykład globalizacji rugby.

Wypowiedzi po podpisaniu porozumienia:
Dyrektor generalny KRU, Aggrey Wabulwenyi: -Cieszymy się, że możemy współpracować z tymi trzema organizacjami, aby poprawić losy gry w Kenii. W szczególności zastanawiamy się nad wykorzystaniem tego partnerstwa do opracowania ścieżek, które umożliwią przejście talentów ze szkół przez Prescott Cup i powiązane zawody na wyższe poziomy gry w Pucharze Kenii i na poziomie drużyn narodowych w Simbas i Shujaa. To partnerstwo będzie również miało kluczowe znaczenie dla nagradzania osiągnięć akademickich tych utalentowanych graczy, którzy zasługują na możliwość kontynuowania studiów w Japonii. Jest to również okazja dla japońskich firm z regionu, aby pomóc we wzroście i rozwoju gry we wszystkich aspektach, w tym w Pucharze Kenii.
Dyrektor generalny Hiraku Company Ltd, Toshiaki Hirose: -Jestem podekscytowany tym, że kenijscy gracze rugby i trenerzy mają możliwość czerpania radości z rugby i otwierania swojego potencjału. A dla mnie i mojej firmy, tak szczęśliwy, że mogę poznać nowych przyjaciół i zrozumieć inną kulturę!
Dyrektor generalny Seitoku Company Ltd, Kohei Yuba: -Po pierwsze, bardzo się cieszę z zawarcia protokołu ustaleń. Jednak to dopiero nasz pierwszy krok i nie mogę się doczekać podjęcia działań z KRU w przyszłości.
Obecny był również Chiaki Hoshino, menedżer ds. Afryki Wschodniej w AAIC Partners Africa Ltd.

Źródło: Kenya Rugby Union

Ministerstwo liczy na rugbistki Zaproszenie na Prague Youth Rugby Festival
Tabela Ekstraligi
01 MKS Ogniwo Sopot 8 34
02 Master Pharm Rugby Łódź 9 33
03 Up Fitness Skra Warszawa 9 32
04 Edach Budowlani Lublin 8 31
05 RC Orkan Sochaczew 9 30
06 RC Lechia Gdańsk 9 22
07 RzKS Juvenia Kraków 8 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 9 5
10 KS Posnania Poznań 8 5