POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

KNK7: Polki wicemistrzyniami Europy28.06.2021


Reprezentacja Polski Kobiet brała udział w drugim i ostatnim turnieju Mistrzostw Europy Rugby 7 poziomu Championship rozgrywanym w Moskwie w dniach 25-26.06.2021. Panie zajęły w stolicy Rosji II miejsce, w Lizbonie były na IV miejscu, a to dało im II miejsce w końcowej klasyfikacji i wicemistrzostwo Europy!
 
Żeby jak najlepiej przygotować zespół do turnieju w Moskwie trener Janusz Urbanowicz zgłosił wniosek o przesunięcie na lipiec turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet, i jak widać było warto. 
Przy dziewięciu drużynach rozgrywane były trzy fazy turnieju. Panie zaczęły od spotkań Fazy 01 z Rumunią i Belgią w Grupie C odprawiając je kolejno 37:0 i 19:0 bez straty punktów. Zwycięstwo w grupie C dawało naszej reprezentacji w Fazie 02 za przeciwników Niemcy i Hiszpanię w grupie F, pierwszy dzień zakończyło zwycięstwo 33:12 nad drużyną naszych zachodnich sąsiadów. 
Drugi dzień mistrzostw rozpoczął remis 19:19 z reprezentacją Hiszpanii dający naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie F, a w perspektywie medal (na razie imprezy w Moskwie) gdyż w Fazie 03 miały grać o miejsca I-III. W finałowej grupie H Polski uległy późniejszym Mistrzyniom Europy Rosjankom 5:33, a następnie pokonały 29:14 reprezentację Szkocji zdobywając srebrne medale turnieju w Moskwie.
Po podliczeniu punktów z dwóch turniejów zwyciężyła Rosja z 40 punktami, natomiast Polska i Hiszpania miały po 32 punkty za zajęcie II i IV miejsca, Polski miały jednak lepszy bilans punktów (154, przy 66 Hiszpanii) i to one zostały wicemistrzyniami Europy sezonu 2020/2021.
 
Zawodniczkom i Sztabowi Szkoleniowemu serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na sprawozdanie po przylocie do Polski.
 
Wyniki Turnieju w Moskwie:
Faza 01
Polska v Rumunia  37:0
Polska v Belgia  19:0
Kolejność Grupy C: 1.Polska; 2.Belgia; 3.Rumunia.
Faza 02
Polska v Niemcy  33:12
Polska v Hiszpania  19:19
Kolejność Grupy F: 1.Polska; 2.Hiszpania; 3.Niemcy.
Faza 03
Polska v Rosja  5:33
Polska v Szkocja  29:14
Kolejność Grupy H: 1.Rosja; 2.Polska; 3.Szkocja.
Kolejność Mistrzostw Europy 7: 1.Rosja; 2.Polska; 3.Hiszpania; 4.Szkocja; 5.Belgia; 6.Portugalia; 7.Walia; 8.Niemcy; 9.Rumunia.
 
Skład reprezentacji Polski Kobiet:
01. Druzgała Julia (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
02. Jaszczyszyn Karolina (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
03. Klichowska Anna (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
04. Kłak Sandra (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
05. Kołdej Małgorzata (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
06. Maliszewska Hanna (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
07. Morus Marta (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
08. Pamięta Natalia (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
09. Panasenko Oksana (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
10. Witkowska Sylwia (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
11. Zawadzka Patrycja (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
12. Czumer Tamara (Legia Warszawa)
13. Lachowska Aleksandra (Legia Warszawa)
14. Nowosz Marta (Legia Warszawa)
 
Sztab Szkoleniowy:
Urbanowicz Janusz - trener
Stępień Tomasz - asystent trenera
Cajzer Robert - fizjoterapeuta
Kwidziński Piotr - kierownik
Gruzja zwyciężyła w RE Championship Przegląd Lig Świata
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 19 81
 02 Master Pharm Łódź 19 74
 03 RC Orkan Sochaczew 19 55
 04 OKS Skra Warszawa 19 64
 05 Awenta Pogoń Siedlce 18 43
 06 RC Lechia Gdańsk 18 42
 07 Edach Budowlani Lublin 18 36
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 28
 09 RC Arka Gdynia 18 25
 10 RK Sparta Jarocin 18 8