KNK7: Sprawozdanie z Malagi24.01.2022

Pierwsze zmagania grupowe World Series, w których nasze Panie brały udział w miniony weekend rozpoczęły się od walkowera z Fidżi, które nie pojawiły się na turnieju w Maladze. Poza drużyną z Australii i Oceanii były również Stany Zjednoczone oraz Kanada.

W piątkowe popołudnie Reprezentacja Polski rozegrała mecz przeciwko USA. Po emocjonującym spotkaniu wyższość pokazały Amerykanki 7-31. W tym niezwykłym spotkaniu na polu punktowym z naszej drużyny zameldowała się Małgorzata Kołdej. W ostatnim meczu fazy grupowej toczącym się przeciwko drużynie z Kanady, Polki zagrały niesamowity oraz twardy mecz, tym samym tworząc historię wygrywając mecz 17-14!!! Niesamowite emocje! Małgorzata Kołdej ponownie meldowała się na polu punktowym i to aż 3 razy! Dwa punkty dokonując udanego podwyższenia zdobyła Natalia Pamięta. W ten oto sposób Kadra kobiet zakwalifikowała się do fazy pucharowej.

Ćwierćfinał Polki zagrały ponownie z Reprezentacją Kanady. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, kończąc pierwsze 7 min wynikiem 7-7 po przyłożeniu oraz podwyższeniu Natalii Pamięta. Druga połowa stała się dla naszej drużyny cięższa fizycznie, co przyczyniło się do przegrania meczu wynikiem końcowym 26-7. Mecz kończący nasze zmagania w pierwszym turnieju World Series odbył się przeciwko Reprezentacji Anglii. Tu już definitywnie było widać nasze zmęczenie. Pierwsza połowa była zdecydowanie dla Angielek, które bardzo dobrze radziły sobie motorycznie, pomimo tego w drugiej połowie nasza Reprezentacja zacisnęła zęby i starała się odbudować wynik po przyłożeniach przeciwniczek w pierwszej połowie. W drugiej połowie przyłożenia zdobyły Małgorzata Kołdej oraz Aleksandra Lachowska. Wynik zakończył się 22-10 dla przeciwniczek.

Niestety turniej w Maladze Kadra Polski musiała rozegrać tylko w 10-tkę z powodów Covid-19. W naszych szeregach zabrakło bardzo istotnej zawodniczki Karoliny Jaszczyszyn - kapitan Reprezentacji oraz Tamary Czumer, Marty Nowosz oraz Martyny Wardaszki. Pomimo przeciwności nasze Reprezentantki skradły serca kibiców oraz komentatorów pokazując grę na światowym poziomie. World Rugby Sevens Series w Maladze kończymy na 8 miejscu.