POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNKR7: Relacja z Marcoussis07.07.2019


W dniach 25.06 - 01.07.2019 r. odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7, którego głównym punktem był udział w pierwszym turnieju Mistrzostw Europy Women Grand Prix Series.

Pierwsze dni zgrupowania kadra spędziła w kaszubskiej miejscowości Zgorzałe, gdzie w OW Sosnówka miała do dyspozycji bardzo dobrze przygotowane boisko do rugby, smaczne posiłki oraz, nieodzowną podczas panujących upałów, chłodną wodę Jeziora Raduńskiego.

Do Marcoussis, oprócz słońca i wysokich temperatur, zawitały najlepsze europejskie reprezentacje w swoich najsilniejszych składach, którymi grają w World Series. Miało to oczywiście związek ze zbliżającymi się eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich, w których rozstawienie zależne było od klasyfikacji w pierwszym turnieju GPS.

W pierwszych meczach grupowych spotkaliśmy się z reprezentacjami Anglii i Rosji, które,  wystawiając od początku swoje najlepsze 7-ki, pokazały że do meczy z Polkami podchodzą z respektem. Niestety w naszą grę wdała się nerwowość, przez którą nie udało się zrealizować założeń taktycznych na te mecze i wyniki nam trochę odjechały. Przed ostatnim meczem grupowym z Ukrainą wiedzieliśmy, że jedyną szansą na awans do ćwierćfinałów jest wysoka wygrana. To spotkanie nasze dziewczyny wygrały już na rozgrzewce gdzie nie było wątpliwości i pytań tylko jasny plan: kładziemy i biegiem na środek, kładziemy i biegiem... do ósemki. Tylko one mogły to zrobić w takim stylu.

Mecze grupowe:
Anglia v Polska   31:5 (19:0)
punkty: Pamięta 5.
Rosja v Polska   38:7 (17:0)
punkty: Klichowska 5, Jaszczyszyn 2.
Polska v Ukraina   66:0 (38:0)
punkty: Jaszczyszyn 19, Klichowska 15, Pamięta 10, Paszczyk 10, Pietrzak 5, Schuster 5, Kowalczyk 2.

Drugiego dnia rozegraliśmy kolejne mecze z reprezentacjami z World Series. Po porażce z Francją spotkaliśmy się ponownie z Anglią i ten mecz kadra zagrała już spokojniej i mocniej w obronie czym napsuła wyspiarkom sporo krwi.

Ćwierćfinał: Francja v Polska   35:0 (28:0)
Półfinał o V miejsce: Polska v Anglia   0:21 (0:12)

Mimo tych przegranych Polki wyszły na mecz z Belgią bardzo skoncentrowane i pewnym zwycięstwem potwierdziły, że ich obecność w najlepszej ósemce Europy nie jest przypadkowa.

Finał o VII miejsce: Belgia v Polska   5:19 (5:7)
punkty: Klichowska 7, Kowalczyk 5, Witkowska 5, Jaszczyszyn 2.

KNK7 zajęła bardzo dobre VII miejsce w pierwszym turnieju WGPS i obecnie przygotowuje się do kolejnych turniejów. Będzie to najgorętszy dla nas okres gdyż jeszcze nigdy nasze dziewczyny nie grały dwóch silnie obsadzonych turniejów w ciągu 10 dni. Za tydzień czekają nas eliminacje do Igrzysk Olimpijskich w Kazaniu a w kolejny weekend drugi turniej WGPS w Charkowie.
Chociaż znamy nasze realne szanse w starciach ze światową elitą to jednak wiemy, że gdy zagramy mądrze i z „chłodną głową” potrafimy się jej naprzykrzyć. Niech naszym dziewczynom nigdy nie zabraknie pewności i zdecydowania, które sprawiają że są nieobliczalne… tak jak sport, a wtedy wszystko może się zdarzyć.
Trzymajcie kciuki!

Piotr Kwidziński

Super Rugby: Krzyżowcy ponownie obronili tytuł Kazań: Przed Kwalifikacjami Olimpijskimi
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1