POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Super Rugby: Krzyżowcy ponownie obronili tytuł06.07.2019

 
Za nami dziewiąty sezon rozgrywek Super Rugby, drugi po zmniejszeniu liczby zespołów z 18 do 15, a liczby konferencji z 4 do 3. Rozgrywki trwały od 15 lutego do 6 czerwca br. Każdy z zespołów rozegrał 16 meczów w sezonie zasadniczym, 8 we własnej Konferencji (mecz i rewanż) oraz 8 z drużynami z dwóch pozostałych Konferencji. Do ćwierćfinałów awansowali zwycięzcy Konferencji oraz 5 kolejnych zespołów z najlepszym bilansem punktów zwanych „dzikimi kartami”.
Po rozegraniu 126 meczów do Wielkiego Finału zakwalifikowały się drużyny Canterbury Crusaders z Nowej Zelandii (obrońca tytułu z lat 2017 i 2018) oraz argentyński zespół Jaguares Buenos Aires, mecz zakończył się zwycięstwem nowozelandczyków 19:3 (10:3). Choć w 15 minucie Jaguary objęły prowadzenie 3:0 po rzucie karnym, kolejne punkty zdobywali już tylko Krzyżowcy
Od sezonu 2021 zostanie wdrożony nowy format Super Rugby, nie będzie już Konferencji, wszystkie zespoły (będzie ich czternaście) zmierzą się bezpośrednio bez rewanżów, rywalizację opuszczą Sunwolves z Japonii.
 
Super Rugby po eliminacjach
01. Canterbury Crusaders (Nowa Zelandia), Lider NZC - 58 punktów
02. Jaguares Buenos Aires (Argentyna), Lider SAC - 51 punktów
03. ACT Brumbies (Australia), Lider AC - 48 punktów
04. Wellington Hurricanes (Nowa Zelandia), Dzika karta - 53 punkty
05. Blue Bulls (Południowa Afryka), Dzika karta - 41 punktów
06. Coastal Natal Sharks (Południowa Afryka), Dzika karta - 37 punktów
07. Waikato Chiefs (Nowa Zelandia), Dzika karta - 36 punktów
08. Otago Highlanders (Nowa Zelandia), Dzika karta - 36 punkty
09. Lions (Południowa Afryka) - 35 punktów
10. Western Stormers (Południowa Afryka) - 35 punktów
11. Melbourne Rebels (Australia) - 34 punkty
12. New Sout Wales Waratahs (Australia) - 30 punktów
13. Auckland Blues (Nowa Zelandia) - 30 punktów
14. Qeensland Reds (Australia) - 28 punktów
15. Sunwolves Tokyo (Japonia) - 12 punktów
 
Konferencja Australii (AC): 01. ACT Brumbies; 02. Melbourne Rebels; 03. NSW Waratahs; 04. Qeensland Reds; 05. Sunwolves Tokyo (Japonia).
Konferencja Nowej Zelandii (NZC): 01. Canterbury Crusaders; 02. Wellington Hurricanes; 03. Waikato Chiefs; 04. Otago Highlanders; 05. Auckland Blues.
Konferencja Południowej Afryki (SAC): 01. Jaguares Buenos Aires (Argentyna); 02. Blue Bulls; 03. Coastal Natal Sharks; 04. Lions; 05. Western Stormers.
 
21-22.06.2019 Ćwierćfinały
Canterbury Crusaders v Otago Highlanders 38:14
Jaguares Buenos Aires v Waikato Chiefs 21:16
Wellington Hurricanes v Blue Bulls 35:28
ACT Brumbies v Coastal Natal Sharks 38:13
 
29.06.2019 Półfinały
Jaguares Buenos Aires v ACT Brumbies 39:7
Canterbury Crusaders v Wellington Hurricanes 30:26
 
06.07.2019 Finał Super Rugby
Orangetheory Stadium, Christchurch
Canterbury Crusaders v Jaguares Buenos Aires 19:3 (10:3)
Sędziowie: Jaco Peyper (Południowa Afryka, główny), Mike Fraser i Paul Williams (Nowa Zelandia, liniowi).
Crusaders: 15. David Havili, 14. Sevu Reece, 13. Braydon Ennor, 12. Jack Goodhue, 11. George Bridge, 10. Richie Mo’unga 11 (pd, 3K), 9. Bryn Hall, 8. Kieran Read, 7. Matt Todd, 6. Whetukamokamo Douglas, 5. Sam Whitelock - kapitan, 4. Mitchell Dunshea, 3. Owen Franks, 2. Codie Taylor 5 (P), 1. Joe Moody.
Rezerwa: 16. Andrew Makalio, 17. George Bower, 18. Michael Alaalatoa, 19. Luke Romano, 20. Jordan Taufua, 21. Mitchell Drummond, 22. Mitchell Hunt, 23. Will Jordan.
Jaguares: 15. Emiliano Boffelli, 14. Matias Moroni, 13. Matias Orlando, 12. Jeronimo de la Fuente - kapitan, 11. Ramiro Moyano, 10. Joaquin Diaz Bonilla 3 (K), 9. Tomas Cubelli, 8. Javier Ortega Desio, 7. Marcos Kremer, 6. Pablo Matera, 5. Tomas Lavanini, 4. Guido Petti, 3. Santiago Medrano, 2. Agustin Creevy, 1. Nahuel Tetaz Chaparro.
Rezerwa: 16. Julian Montoya, 17. Mayco Vivas, 18. Enrique Pieretto, 19. Juan Manuel Leguizamón, 20. Tomas Lezana, 21. Felipe Ezcurra, 22. Domingo Miotti, 23. Sebastián Cancelliere.
 
Zdjęcie  www.thesouthafrican.com
 
KNK7: Powołania do Charkowa KNKR7: Relacja z Marcoussis
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin