POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

KNM7: Sprawozdanie z Costa Blanca 7's26.05.2022


W dniach 21 - 22 maja br. męska reprezentacja Polski w Rugby 7 brała udział w 35 turnieju Costa Blanca Sevens zajmując III miejsce.
 
Podczas silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju rozgrywanego na obiekcie Villajosa Rugby Stadium kadra rozegrała siedem meczów z bardzo wymagającymi przeciwnikami, odnosząc 3 zwycięstw i ponosząc 4 porażki. Udział w turnieju był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w czerwcu Mistrzostwami Europy - Championship 2022. Przeciwnicy, z którymi grała nasza reprezentacja prezentowali bardzo wymagający poziom, a co najważniejsze preferowali różne style gry; od bardzo fizycznego (Wailers, Miesnieki) poprzez prosty i konsekwentny (Marauders, Penguin) do bardzo szybkiego i kombinacyjnego (Viator i  SA All Stars). Reprezentacja zajęła trzecie miejsce w turnieju.
 
Polska – Penguin International (Wielka Brytania)  14:19 (7:5)
Punkty: Plichta Mateusz 7 (P, pd), Wójtowicz Robert 5 (P), Plichta Dawid 2 (pd).
Polska – Miesnieki (Łotwa)  33:5 (12:5)
Punkty: Plichta Dawid 6 (3pd), Grabowski Maciej 5 (P), Pastukhov Arsenii 5 (P), Plichta Mateusz 5 (P), Szczepański Grzegorz 5 (P), Taufui Siokivaha  5 (P), Struss Ksawery 2 (pd).
Polska – Viator Barbarians (Hiszpania)  7:36 (0:17)
Punkty: Struss Ksawery 7 (P, pd).
Polska – Wailers (Wielka Brytania)  7:24 (7:14)
Punkty: Pastukhov Arsenii 5 (P), Plichta Dawid  2 (pd).
Polska – SA All Stars (RPA)  12:10 (12:0)
Punkty: Plichta Mateusz 5 (P), Struss Ksawery 5 (P), Plichta Dawid 2 (pd).
Polska – Viator Barbarians  (Hiszpania)  7:22 (0:17)
Punkty: Lavtakov Andrii 5 (P), Plichta Dawid - 2 (pd).
Polska – Marauders (Wielka Brytania)  33:26 (19:14)
Punkty: Pastukhov Arsenii  12 (2P, pd), Plichta Dawid 6 (3pd), Morus Marcin 5 (P), Plichta Mateusz 5 (P), Struss Ksawery 5 (P).
 
Bilans
3 zwycięstwa, 4 porażki
Punkty 113:140; 17P + 14pd (82%)
Przyłożenia 17:24 
Punkty zdobywali: Pastukhov Arsenii  22 (4P, pd), Plichta Mateusz 22 (4P, pd), Plichta Dawid 20 (10pd), Struss Ksawery 19 (3P, 2pd), Grabowski Maciej 5 (P), Lavtakov Andrii 5 (P), Morus Marcin 5 (P) Szczepański Grzegorz 5 (P), Taufui Siokivaha  5 (P), Wójtowicz Robert 5 (P).
 
W turnieju grali: Grabowski Maciej (Edach Budowlani Lublin), Jabłoński Augustyn (Kaskada Szczecin), Lavtakov Andrii (Juvenia Kraków), Morus Marcin Juvenia Kraków), Pastukhov Arsenii (Juvenia Kraków), Pątek Igor (Awenta Pogoń Siedlce), Plichta Dawid (Orkan Sochaczew), Plichta Mateusz (Ogniwo Sopot), Polakiewicz Mateusz (Juvenia Kraków), Skup Kacper (Awenta Pogoń Siedlce), Struss Ksawery (Up Fitness Skra Warszawa), Szczepański Grzegorz (Edach Budowlani Lublin), Taufui Siokivaha (Up Fitness Skra Warszawa) , Wójtowicz Robert (Lechia Gdańsk).
Na turnieju tej rangi w reprezentacji seniorów debiutowali: Jabłoński Augustyn, Lavtakov Andrii, Pastukhov Arsenii, Pątek Igor, Skup Kacper, Struss Ksawery, Taufui Siokivaha.
 
Sztab szkoleniowy:
Andrzej Kozak - Trener
Jacek Jasiński - Asystent trenera
Paweł Stempel - Trener S&C
Wojciech Pogorzelec - Fizjoterapeuta
Grzegorz Witczak - Kierownik
 
Andrzej Kozak
Rumuńskie Wilki dołączą do Super Cup KNK7 U16: Powołania na zgrupowanie w Łodzi
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7
Kraków, 01.07.2022 - 03.07.2022

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 18 74
 02 RC Orkan Sochaczew 18 70
 03 RC Lechia Gdańsk 18 59
 04 Up Fitness Skra Warszawa 17 56
 05 Edach Budowlani Lublin 17 48
 06 Master Pharm Łódź 18 45
 07 RC Arka Gdynia 18 37
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 26
 09 Awenta Pogoń Siedlce 18 18
 10 KS Posnania Poznań 18 17