POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Rumuńskie Wilki dołączą do Super Cup26.05.2022


Romanian Wolves czyli Rumuńskie Wilki dołączą do Rugby Europe Super Cup na sezon 2022/2023, druga edycja rozpocznie się we wrześniu br.
 
Romanian Rugby Union i Rugby Europe ogłosiły 25 maja br., że Rugby Wolves zagrają w Rugby Europe Super Cup, drugiej edycji dorocznych europejskich rozgrywek klubowych. Rozpoczęty przez Rugby Europe w zeszłym roku konkurs obejmuje 8 drużyn z wschodzących Unii Europejskiej. Rumuńskie Wilki będą składać się z doświadczonych reprezentantów kadry narodowej oraz wschodzących graczy, których celem jest zwiększenie puli graczy w kraju. Głównym trenerem będzie Sosene Anesi, były All Black, który obecnie jest trenerem obrońców Oaks i głównym trenerem w CS Dinamo Bucuresti.
 
Wilki to wielkie osiągnięcie Rumuńskiego Związku Rugby pod względem rozwoju. Uważamy, że dzięki temu zespołowi możemy rozwijać graczy, wystawiając ich na wysoki międzynarodowy poziom gry i tworząc połączenie z naszymi zespołami Rumunia U18 i Rumunia U20. Franczyza została uruchomiona w 2004 roku i była najlepiej rozwijającą się platformą dla rumuńskiego rugby w ciągu ostatnich 30 lat. W ciągu ostatnich 18 lat dla Wilków grało 96% zawodników Reprezentacji Narodowej, a 48% z nich to byli gracze U23. Rozegraliśmy 64 mecze, wygraliśmy 15, jeden zremisowaliśmy - powiedział Alin Petrache, prezes Romanian Rugby Union.
 
Octavian Morariu, prezes Rugby Europe powiedział: Cieszymy się, że możemy powitać Rumuńskie Wilki w naszych nowych rozgrywkach klubowych. Rumunia jest kluczowym obszarem w rozwoju europejskiego rugby, a po sukcesie pierwszego sezonu z niecierpliwością czekamy na powitanie nowego zespołu i pogratulowanie związkowi rozpoczęcia projektu.
 
Rozpoczęty we wrześniu 2021 roku turniej obejmuje 8 wiodących profesjonalnych zespołów klubowych i franczyzn podzielonych w eliminacjach na dwie grupy. W sezonie 2022/2023 będą to:
Konferencja Wschodnia: Black Lion Tbilisi (Gruzja), Tel-Aviv Heat (Izrael), Rumuńskie Wilki Bukareszt (Rumunia) i kolejny zespół do potwierdzenia.
Konferencja Zachodnia: Brussels Devils (Belgia), Delta Amsterdam (Holandia), Lusitanos Lizbona (Portugalia), Castilla Y Leon Iberians (Hiszpania)
 
Harmonogram zawodów 2022/2023 zostanie ogłoszony w odpowiednim czasie.

Źródło: Rugby Europe
 
Rugbiści zagrali w Odessie KNM7: Sprawozdanie z Costa Blanca 7's
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Puchar Świata Kobiet 7
Cape Town, 09.09.2022 - 11.09.2022

Tabela Ekstraligi
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Up Fitness Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  Edach Budowlani Lublin    
  Master Pharm Rugby Łódź    
  RC Arka Gdynia    
  RzKS Juvenia Kraków    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  KS Posnania Poznań