POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Konferencja IRB Growing the Game17.11.2014

W dniach 15/16 listopada 2014 w Londynie miała miejsce Światowa Konferencja IRB pt. "Growing the Game". Udział wzięło w niej ponad 90 delegatów z 50 krajowych Federacji. Nie zabrakło również delegata z Polski, a był nim Krajowy Oficer Rozwoju - Krzysztof Krzewicki.
 
By jego czas został w pełni wykorzystany, w sobotę rano odbył on robocze spotkanie z Malcolmem Caird'em - przedstawicielem regionów Sussex i Surrey w projekcie prowadzonym przez Angielską Federację Rugby - "Unity Project 2015". Podczas rozmowy zostały uzgodnione formy pomocy dla naszego Związku, obejmujące m.in.:
- udział 4-8 młodych zawodników w 6-miesięcznym programie szkoleniowym przy wybranym klubie angielskim,
- wizytę "perspektywicznego arbitra" (powyżej 20 roku życia) w Anglii połączoną ze szkoleniem i sędziowaniem meczów,
- wymianę trenerską w różnych grupach wiekowych oraz edukatorów szkolących trenerów.
 
Samą Konferencję otworzył osobiście Prezydent IRB Bernard Lapasset. W jej trakcie przedstawiciele wybranych krajów z sześciu międzynarodowych związków przedstawiły problemy jak i zalety programu "Get into rugby" z uwzględnieniem uwarunkowań terytorialnych. Kolejno prezentacje przedstawili delegaci z: USA, Brazylii, Laosu, Tonga, Senegalu, Karaibów, Norwegii, Rumunii, RPA i Anglii.
 
Jednym zdaniem można powiedzieć, że problemy są generalnie podobne, za to ich skala nieporównywalna. Oczywiście jak na każdym spotkaniu organizowanym przez IRB i Rugby Europe zostały przeprowadzone warsztaty szkoleniowe, w których uczestnicy podzieleni na grupy z uwzględnieniem podobnej skali problemów w rugby dziecięcym i wczesno-młodzieżowym musieli przygotować analizę sytuacji i przedstawić propozycje służące poprawie aktualnego stanu. W niedzielę rano nasz przedstawiciel spotkał się z nowopowołanym oficerem europejskim do spraw GiR, Hiszpanem Jose Gorroxategui w celu omówienia zasad współpracy oraz jego wizyty w Polsce.
 
Ciekawostką jest to, że aplikacja GiR pojawiła się też w wersji mobilnej (na smartfony), aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do poznania pierwszych kroków w rugby.
 
Na zakończenie uczestnicy mieli okazję zapoznania się z końcowymi przygotowaniami Anglii do RWC 2015 oraz początkowym stanem przygotowań Japonii do organizacji finałów RWC cztery lata później.
Zwycięstwo w Memoriale Blizniuca Mistrzostwa Polski Seniorów 7 III
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1