POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mistrzostwa Polski Seniorów 7 III18.11.2014

Skra Warszawa w grupie Centralnej, Lechia Gdańsk w grupie Północnej, Juvenia Kraków w grupie Południowej, a wcześniej i Tytan Gniezno w grupie Zachodniej zwyciężyły w trzeciej serii turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski Seniorów 7. 
 
Grupa Centralna (Sochaczew)
 
Eliminacje: Legia - Orkan II 12:19 (5:7), Białystok - Skra 0:45 (0:28), AZS Haka - Orkan I 0:38 (0:19), Orkan II - Skra 5:14 (0:7), Legia – Białystok 19:19 (19:5), GRC - AZS Haka 10:5 (0:5), Orkan II - Białystok 19:7 (12:0), Skra - Legia 24:7 (5:7), GRC - Orkan I 0:38 (0:21).
Grupa A: 1.Skra Warszawa; 2.Legia Warszawa; 3.Rugby Białystok
Grupa B: 1.RC Orkan Sochaczew; 2.GRC Łódźp; 3.AZS Haka Warszawa
 
Półfinały: Skra - GRC 47:7 (26:0); Orkan - Legia 19:12 (7:12)
 
Finał o V miejsce: AZS Haka - Białystok 17:33 (12:7)   
Finał o III miejsce: GRC - Legia 17:20 (7:10)
Finał o I miejsce: Skra - Orkan 26:24 (5:12)
 
Kolejność: 1.Skra Warszawa 14 pkt; 2.RC Orkan Sochaczew 9 pkt; 3.Legia Warszawa 7 pkt; 4.GRC Łódź 5 pkt; 5.Rugby Białystok 3 pkt; 6.AZS Haka Warszawa 1 pkt; 7.Orkan II Sochaczew* (nk).
*Drużyna pod nazwą Orkan II grała w tym turnieju poza konkursem i nie została sklasyfikowana.
 
Klasyfikacja MPS 7 po II turniejach
1.Legia Warszawa          21/2 pkt
2.GRC Łódź                14/2 pkt
3.Skra Warszawa           14/1 pkt
4.RC Orkan Sochaczew       9/1 pkt
5.RK Zduńska Wola          7/1 pkt
6.AZS Haka Warszawa        6/2 pkt
7.Rugby Białystok          6/2 pkt
8.Fabrykanci Pabianice     1/1 pkt
 
Grupa Północna (Unisław)
 
Eliminacje: Arka - Toruń 46:0 (24:0), Lechia - Szczecinek 52:0 (24:0), AZS AWFiS - Szarża 19:0 (14:0), Ogniwo – Unisław 7:12 (0:12), Torun - Szarża 5:22 (5:17), Ogniwo - Szczecinek 0:38 (0:19), Arka - AZS AWFiS 33:14 (26:0), Lechia - Unisław 40:12 (26:0), AZS AWFiS - Toruń 43:0 (19:0), Unisław - Szczecinek 68:0 (34:0), Szarża - Arka 0:47 (0:21), Ogniwo - Lechia 0:52 (0:21).
Grupa A: 1.Arka Gdynia; 2.AZS AWFiS Gdańsk; 3.Szarża Grudziądz; 4.Torunski Klub Rugby
Grupa B: 1.Lechia Gdańsk; 2.RK Unisław; 3.Ogniwo Sopot; 4.RK Szczecinek
 
Półfinały:  Arka - Unisław 29:12 (22:0); Lechia  - AZS AWFiS 54:0 (26:0)
 
Finał o VII miejsce: Toruń - Szczecinek 0:36 (0:12)
Finał o V miejsce: Szarża - Ogniwo 17 :22 (17:17) (12:7)
Finał o III miejsce: AZS AWFiS - Unisław 0:19 (0:14)
Finał o I miejsce: Arka - Lechia 14:40 (7:21)
 
Klasyfikacja: 1.Lechia Gdańsk 18 pkt; 2.Arka Gdynia 13 pkt; 3.RK Unisław 11 pkt; 4.AZS AWFiS Gdańsk 9 pkt; 5.Ogniwo Sopot 7 pkt; 6.Szarża Grudziądz 5 pkt; 7.RK Szczecinek 3 pkt; 8.Toruński Klub Rugby 1 pkt
 
Klasyfikacja MPS 7 po III turniejach 
1.Lechia Gdańsk           45/3 pkt
2.Arka Gdynia             42/3 pkt
3.RK Unisław              33/3 pkt
4.AZS AWFiS Gdańsk        25/3 pkt
5.Szarża Grudziądz        17/3 pkt
6.Ogniwo Sopot            13/3 pkt
7.RK Szczecinek            6/2 pkt
8.Czarni Pruszcz Gdański   3/1 pkt
9.Toruński Klub Rugby      2/2 pkt
 
Grupa Południowa (Kraków)
 
Eliminacje: Budowlani - AZS 38:0, RCC - Czarni 15:12, RCBB - Juvenia 0:40, AZS - Czarni 32:15, Budowlani - RCC 40:7, Igloo - RCBB 33:0, RCC - AZS 26:0, Czarni – Budowlani 0:61, Juvenia - Igloo 19:0.
Grupa A: 1.Juvenia Kraków; 2.Igloo Ruda Śląska; 3.RC Bielsko Biała
Grupa B: 1.Budowlani Lublin; 2.RC Częstochowa; 3.Czarni w Bytomiu 
 
Półfinały: Juvenia - RCC 19:10; Budowlani - Igloo 19:0
 
Finał o V miejsce: Czarni - RCBB 17:12     
Finał o III miejsce: Igloo - RCC 26:19   
Finał o I miejsce: Juvenia - Budowlani 24:0
 
Kolejność: 1.Juvenia Kraków 14 pkt; 2.Budowlani Lublin 9 pkt; 3.Igloo Ruda Ślaska 7 pkt; 4.RC Częstochowa 5 pkt; 5.Czarni w Bytomiu 3 pkt; 6.RC Bielsko Biała 1 pkt; 7. AZS Kraków* (nk).
*Drużyna pod nazwą AZS Kraków grała towarzysko i ich mecze nie liczyły się do klasyfikacji.
 
Klasyfikacja MPS 7 po III turniejach 
1.Budowlani Lublin        38/3 pkt
2.Igloo Ruda Ślaska       36/2 pkt
3.RC Częstochowa          21/3 pkt
4.Juvenia Kraków          15/2 pkt 
5.RC Bielsko Biała        12/3 pkt
6.AZS Rzeszów             12/2 pkt
7.Biało-Czarni Nowy Sącz  11/1 pkt
8.Czarni w Bytomiu         6/2 pkt
9.RC Sanok                 4/2 pkt
 
Zdjęcia Krzysztof Lewandowski - Mudin
Konferencja IRB Growing the Game Narodowe Centrum Rugby 7
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1