POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Kurs sędziowski w Siedlcach28.05.2021


W niedzielę, 23 maja br. na obiektach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbył się kurs sędziowski, który poprowadziła Aneta Bejm, Edukator World Rugby i sędzia międzynarodowy. Organizatorem było Kolegium Sędziów PZR oraz siedleckie kluby Pogoń i Miejski Klub Rugby.

Kurs przeznaczony był dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w sędziowaniu rozgrywek w ramach Mazowieckiego Okręgowego Związku Rugby, głównie Turniejów Dzieci i Młodzieży oraz Turnieju Szkolnej Ligi Rugby Tag. W zakresie kursu były też blok dla osób, które rozważają w najbliższym czasie (6-12 miesięcy) przystąpienie do testów na Sędziego Rugby (4 etap kariery).

W zakres kursu wchodziły: rola i obowiązki sędziego rugby, sędziowanie w praktyce (wybrane elementy gry, tj. prawo korzyści, szarża, młyn), regulamin sędziego i regulamin Kolegium Sędziów rugby, zajęcia praktyczne na boisku podczas treningu oraz omówienie kolejnych kroków dla osób, które ukończą kurs (warunki praktyki w Okręgu i wydania rekomendacji dla Kandydatów).

Frekwencja dopisała. Nie tylko zawodniczki i zawodnicy, ale także trenerzy i nauczyciele będący w ministerialnym programie Rugby Tag chcieli wiedzieć więcej na temat roli i zadań na boisku arbitra rugby. Kandydaci, którzy ukończyli szkolenie już 29 maja br. będą mogły sprawdzić się w praktyce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci i Młodzieży rozgrywanego na boiskach ARMS przy ul. Jana Pawła II 6 w Siedlcach.

KNK7: Powołanie na ME do Lizbony "Siła Wspólnoty" w Rugby League
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Niemcy

Rugby Europe Trophy
Gdynia, 13.11.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 30
 02 Up Fitness Skra Warszawa 7 27
 03 RC Orkan Sochaczew 7 25
 04 RC Lechia Gdańsk 7 25
 05 Edach Budowlani Lublin 7 22
 06 Master Pharm Łódź 5 14
 07 RC Arka Gdynia 7 14
 08 RzKS Juvenia Kraków 7 10
 09 Awenta Pogoń Siedlce 7 2
 10 KS Posnania Poznań 6 0