POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Łódź: Zapisy do klasy sportowej o profilu rugby28.04.2017

 
Od 1 września 2017 przy Szkole Podstawowej nr 51 w Łodzi zacznie funkcjonować klasa sportowa o profilu rugby, będzie to klasa VII. Jest to pierwsza klasa tego typu w Polsce. Rekrutacja do klasy została otwarta, a wszystkie osoby które chciałby się zapisać proszone są o kontakt ze szkołą 42 684-38-18 lub BBRC Łódź 502-719-485.
 
- Bardzo się cieszę z otwarcia klasy - mówi Zbigniew Grądys prezes BBRC Łódź - chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, a przede wszystkim Pani Dyrektor Szkoły Katarzynie Lipińskiej oraz Prezydentowi Tomaszowi Treli, którzy wsparli nas w tej inicjatywie. Chciałbym serdecznie zaprosić młodzież, a także rodziców do zapisania się do klasy, ponieważ stwarza to idealne warunki do rozwoju młodego człowieka. Połączenie sportu i nauki daje świetne rezultaty.
 
Klasę sportową wyróżniać będzie to że oprócz zwykłego toku nauczania dzieci będą miały dodatkowo sześć godzin wychowania fizycznego oraz będą pod opieką BBRC Łódź i partnerów. Każdy uczeń przejdzie badania sportowe oraz otrzyma sprzęt, a także będzie brał udział w rozgrywkach rugby na arenie ogólnopolskiej. BBRC Łódź może pochwalić się zawodnikami w Ekstralidze Rugby, którzy grają w barwach Master Pharm Budowlani SA (Krzysztof Justyński), KS Budowlani Łódź (Wojciech Walas, Islam Rudenko, Marek Wasiński), a także Juvenii Kraków (Piotr Zemła). Wychowankowie są także regularnie powoływani do Młodzieżowych Reprezentacji Polski (Jakub Syska, Mieszko Borowski), a także w Reprezentacji Kobiet (Marta Jarecka). 
 
Szkoła Podstawowa nr 51 słynie z bardzo dobrego poziomu nauczania, posiada także odpowiednią bazę do prowadzenia zajęć. To wszystko sprawia że jest to unikatowa propozycja na mapie Łodzi i nie tylko.
 
Zbigniew Grądys
Prezes BBRC Łódź
 
Wąbrzeźno: Dobry prognostyk... Wrocław: Zaproszenie na bezpłatne szkolenie Rugby Tag
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1