POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Wąbrzeźno: Dobry prognostyk...28.04.2017

 
Udało się zorganizować i przeprowadzić szkolenie z Rugby TAG w Wąbrzeźnie, pierwsze takie w województwie kujawsko-pomorskim. Podczas zajęć obecnych było 28 osób, które reprezentowały 11 szkół z czego siedem z powiatu wąbrzeskiego, trzy z Grudziądza oraz jedną z Torunia.
 
W trakcie zajęć Krzysztof Krzewicki, Krajowy Oficer Polskiego Związku Rugby zapoznał uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z tagami, podpowiedział na co szczególnie zwrócić uwagę i wyjaśnił dokładnie zasady gry. Po części teoretycznej uczestnicy przeszli na Orlika gdzie odbyła się część praktyczna z której szerszą relację będzie obejrzeć w Miejskiej Telewizji Kablowej Wąbrzeźno [kliknij].
 
Oprócz certyfikatów PZR uprawniających do prowadzenia zajęć z Rugby TAG, szkoły które miały swoich reprezentantów podczas szkolenia otrzymają darmowy sprzęt o wartości kilkuset złotych.
 
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy aktywnie postanowili wziąć udział w szkoleniu. Dyrekcji Gimnazjum dziękujemy za udostępnienie sali oraz Orlika.
 
Szczególne słowa uznania należą się Sebastianowi Rozwadowskiemu, który jako reprezentant Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Rugby "Werewolves" zorganizował wszystko od początku do końca, Natalii zaś dziękujemy za pomoc w trakcie szkolenia.
 
Mamy nadzieje, że osoby obecne na szkoleniu aktywnie zaczną wdrażać Rugby TAG w swoich szkołach i pomogą w walce z kłamliwymi stereotypami odnośnie Rugby.
 
Rafał Dembowski
 
7: Konsultacja i turniej w Siedlcach Łódź: Zapisy do klasy sportowej o profilu rugby
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1