POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Maliszewska: Jesteśmy gotowe!22.03.2023

 
Hanna Maliszewska: Jesteśmy gotowe i już w kwietniu pokażemy na co nas stać!
 
Reprezentacją Polski w Rugby 7 kobiet odbyła kolejne zagraniczne zgrupowanie. Za podopiecznymi trenera Janusza Urbanowicza kilka dni treningów w Hiszpanii, wspólnie z tamtejszą drużyną narodową, z którą „Biało-Czerwone” zmierzą się między innymi podczas Igrzysk Europejskich, będących kwalifikacjami do igrzysk w Paryżu 2024.
 
Reprezentacja Polski kobiet, odnosząca historyczne dla polskiego rugby sukcesy, od początku roku bardzo intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu, który zapowiada się dla niej niezwykle interesująco. Oprócz wspomnianych Igrzysk Europejskich, gdzie zmagania w Rugby 7 zostaną rozegrane na dobrze znanym naszej kadrze Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, czekają ich jeszcze turnieje eliminacyjne do cyklu World Series. W planie są również mistrzostwa Europy, na których nasza drużyna będzie bronić tytułu.
 
Po wizycie we Francji i Tunezji, kolejnym przystankiem w przygotowaniach drużyny była hiszpańska Villajoyosa, gdzie nasze zawodniczki przebywały od 13 do 19 marca br. Trener Janusz Urbanowicz postanowił zabrać do Hiszpanii 15 rugbistek, w większości bardzo dobrze znanych kibicom z dotychczasowych występów w kadrze. Na zgrupowaniu pojawiły się także wracające do zdrowia po kontuzji kapitan reprezentacji Karolina Jaszczyszyn, a także jedna z gwiazd drużyny Katarzyna Paszczyk. Obie zawodniczki nie brały jednak udziału we wszystkich zajęciach zespołu.
 
- Zgrupowanie w Hiszpanii zaczęłyśmy w poniedziałek 13 marca br. Odbyłyśmy osiem jednostek treningowych wraz z reprezentacją Hiszpanii, na których mogłyśmy przećwiczyć stałe fragmenty oraz doskonalić grę w obronie - relacjonowała po powrocie ze zgrupowania Hanna Maliszewska.
 
Dla „Biało-Czerwonych” było to niezwykle ważne zgrupowanie, bowiem już niebawem czeka je wyjazd do Republiki Południowej Afryki i walka o upragniony awans do World Sevens Series. Pierwszy turniej zostanie rozegrany w dniach 20-22 kwietnia br. na stadionie Markotter w Stellenbosch. Reprezentacja Polski Kobiet Rugby 7 w eliminacjach zagra tam w Grupie A z Kolumbią, Hongkongiem i Paragwajem. Pozostałe drużyny to: RPA, Madagaskar, Meksyk, Czechy (Grupa B) oraz Chiny, Belgia, Papua Nowa Gwinea, Tajlandia (Grupa C). Drugi turniej zaplanowano tydzień później (28-30 kwietnia br.), również w Stellenbosch. Zwycięzca awansuje bezpośrednio do rozgrywek World Rugby Sevens Series w sezonie 2023/2024.
 
- To zgrupowanie było dla nas bardzo wartościowe, ponieważ to ostatni sprawdzian przed kwalifikacjami do World Series w RPA. Pokazało nam, nad czym możemy jeszcze popracować, aby spełnić nasze sportowe marzenia. Myślę, że wraz z drużyną jesteśmy dobrze przygotowane i pokażemy, na co nas stać już w kwietniu - przekonywała Maliszewska, będąca jedną z liderek reprezentacji Polski.
 
Biuro Prasowe PZR 
 
Partnerem strategicznym Reprezentacji Polski Kobiet w Rugby 7 jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Partnerami Polskiego Związku Rugby i reprezentacji kobiecej oraz męskiej są: PZU, Lasy Państwowe, Canterbury oraz Nagiry.
Prezes Olszewski na Kongresie SBP Młodzi rugbiści przepędzili zimę
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Gruzja

Mecz Przyjaźni
Łódź, 17.06.2023

Informacje dla MEDIÓW
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7 - KNK
Algarve, 09.06.2023 - 11.06.2023

Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki