POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Młodzi rugbiści przepędzili zimę23.03.2023


Młodzi rugbyści wybudzili się z zimowego snu i przepędzili zimę!

W niedzielę, 19 marca br. młodzi rugbyści zmierzyli się w Mysłowicach w pierwszym turnieju w ramach Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży. W turnieju udział wzięło ponad 120 uczestników z 7 klubów, którzy rywalizowali ze sobą w 4 kategoriach wiekowych. Mecze rozgrywane były na 3 boiskach jednocześnie. W większości przypadków były to pierwsze mecze młodych zawodników na murawie, po zimie spędzonej na treningach w salach.

W przerwie między rozgrywkami seniorów na boisko Stadionu Rugby Wesoła wybiegli najmłodsi rugbyści, który także jak i ich starsi koledzy, zostawili na murawie kawał serca. Przez cały dzień na boisku panowała gorąca atmosfera, a gracze wykazywali się wspaniałą sportową postawą, dumnie prezentując swoje umiejętności.

Jak to już się stało tradycją, turniejom na Wesołej towarzyszył także piknik, w którego organizacji pomogli rodzice mysłowickich zawodników. To właśnie dzięki zaangażowaniu rodziców oraz zawodników drużyny seniorów dla nikogo nie zabrakło przekąsek, kiełbasek z grilla i napojów, a na niestrudzonych w bojach na boisku zawodników czekała także dmuchana zjeżdżalnia.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, dodatkowo każdy klub otrzymał pamiątkowy puchar, a zwycięzcy turnieju wyjechali z Mysłowic z pucharami za zdobycie pierwszego miejsca w swojej kategorii wiekowej. Puchary wręczała Agnieszka Stec - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Mysłowic, obecna była także Patrycja Bernaś z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Mysłowic.

Turniej był pierwszym etapem rozgrywek Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży, które będą trwały do końca sezonu. Gospodarzami kolejnych turniejów będą kluby z Częstochowy i Rudy Śląskiej.
 
Na koniec turnieju przed wszystkimi zawodnikami było jeszcze jedno, nie lada wyzwanie - musieli zaszarżować Marzannę, by w ten oto sposób pożegnać zimną i przywitać oczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Trzeba przyznać, że z tak liczną grupą zdeterminowanych zawodników, Marzanna nie miała najmniejszych szans.

Po 5 godzinach zmagań tabele prezentowały się następująco:

Młodzik
1. Rugby Club Częstochowa
2. Bajtle Rugby Ruda Śląska

Żak
1. Rugby Club Częstochowa
2. Juvenia Kraków
3. Hegemon Mysłowice
4. Bajtle Rugby Ruda Śląska

Mini żak
1. Juvenia Kraków
2. Hegemon Mysłowice
3. Rugby Club Częstochowa
4. Bajtle Rugby Ruda Śląska
5. UKS Lubień
6. SP 103 w Krakowie

Mikrus
1. SP 103 w Krakowie
2. RC Biało-Czarni Nowy Sącz
3. Bajtle Rugby Ruda Śląska
3. Rugby Club Częstochowa
5. Hegemon Mysłowice

Aleksandra Pyka i Jakub Lewicki
Zespół prasowy Hegemon Mysłowice

Maliszewska: Jesteśmy gotowe! U18: Pustkowski i Szablewski trenerami
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki