POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Manyosha: Polska jest silniejsza niż Czechy02.11.2018

 
Litewską drużyna Rugby XV mężczyzn czeka na drugi test w Rugby Europe Trophy. W sobotę Litwini spotkają się w Łodzi z silnym zespołem Polski.
 
Oba zespoły z powodzeniem otworzyły nowy sezon rozgrywek. Polska pokonała 41:22 w Zlinie Czechów, a Litwini w debiucie wygrali z tymi samymi Czechami w Siauliai 30:10. To zwycięstwo nad Czechami znacznie wzmocniło nadzieje Litwinów do osiągnięcia ostatecznego celu - utrzymania się na tym poziomie rozgrywek.
 
Jestem bardzo zadowolony z pierwszego zwycięstwa. Zawodnicy pokazali, że w każdym kolejnym sezonie grają coraz lepiej. Każdy gracz doskonale zna systemy, których używamy w naszych strukturach i planach gry. Również nowi członkowie zespołu szybko się uczą, ponieważ każdy wie, czego od nich wymagam. Z Czechami przez 90% czasu gry byliśmy bez piłki, w tym czasie gracze absolutnie dokładnie realizowali nasze założenia defensywne, a kiedy mieliśmy piłkę skutecznie atakowaliśmy - powiedział trener zespołu Ntando Majokweni Manyosha (ten południowoafrykański trener z Cape Town jest od 2014 roku głównym trenerem i z nazwy stanowiska dyrektorem, ale raczej szefem wyszkolenia rugby Litwy - przyp. admin). - W pierwszej połowie kontrolowaliśmy piłkę zaledwie 5 minut, ale udało nam się wtedy zdobyć 18 punktów, było to trudne bo dodatkowo przez 10 minut graliśmy w osłabieniu. Gracze są bardzo odpowiedzialni, jako zespół nieustannie patrzymy w przyszłość i nie oglądamy się wstecz. Wygraliśmy z Czechami ale to teraz jest historia. Teraz cała nasza uwaga skupiona jest na meczu z Polską.
 
Polska drużyna jest jednym z najsilniejszych rywali litewskiego zespołu w ciągu ostatnich kilku lat. Polacy zawsze grali na wyższym poziomie niż Litwini, a ich szeregi mają wielu profesjonalnych graczy. Tymczasem litewski zespół narodowy z powodu kontuzji lub dostępności klubów nie będzie w stanie wystawić przynajmniej 10 doświadczonych i ważnych graczy, wśród nich są: Karolis Navickas, Darius Vaitkevičius, Marius Andrijauskas, Ignas Darkintis, Domantas Tautkus, Ignas Jankaitis, Kęstutis Marcišauskas i inni. Skład Litwy podany jest na grafice.
 
Dobra wiadomość jest taka, że Martynas Lianzberg i Dovydas Taujanskas wyleczyli się z kontuzji po urazach. Manyosha powiedział, że nie było specjalnych zmian w taktyce przed meczem z Polską, ponieważ najważniejsze jest poprawienie gry zespołu.
 
Nie dopasowujemy naszej taktyki do rywala. Koncentrujemy się na swojej grze i dopiero wtedy przygotowujemy fragmenty gry dla rywala. Robimy to teraz. Najważniejszą rzeczą jest być tak dokładnym, jak to możliwe w każdej sytuacji - powiedział trener litewskiego zespołu.
 
Polska drużyna będzie niewątpliwie uważana za faworyta tego meczu. Manyosha zgadza się, że przeciwnik będzie znacznie silniejszy niż Czechy, a Polacy zagrają przed swoimi kibicami.
 
Różnicą między meczem z Czechami będzie fakt, że Polacy będą bardziej pewni siebie. Polska ma świetny start w nowym sezonie, gra bardziej dojrzale niż Czesi. Będą również grać u siebie i na pewno nas nie zlekceważą. Mam nadzieję, że jednak znajdziemy sposoby, aby to spotkanie wygrać - podkreśliła trener Manyosha.
 
Źródło: http://regbis.lt/
 
RET: Z Litwą o prowadzenie w grupie RET: Historia spotkań z Litwą
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin