POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Największy trening rugby w woj. Śląskim14.12.2022


Jeden z największych treningów rugby w województwie śląskim za nami!

 
Hegemon Mysłowice od dawna udowadnia, że rugby to dyscyplina sportu, która łączy, a nie dzieli. Teraz dzięki współpracy klubów z województwa śląskiego i małopolskiego w ramach Projektu Południe można jeszcze więcej. Trening z Mistrzem to właśnie jeden z pierwszych efektów tej współpracy.

W niedzielę, 11 grudnia br., w mysłowickiej hali widowiskowo-sportowej odbył się wielki Trening z Mistrzem. Prawie 80 młodych rugbistów ćwiczyło pod czujnym okiem kapitana reprezentacji Polski w rugby 15-osobowym Piotra Zeszutka. W wydarzeniu udział wzięli młodzi zawodnicy klubu Hegemon Mysłowice, Rugby Ruda Śląska i Rugby Klub Częstochowa. Z pewnością tak wielkiego, międzyklubowego treningu nie było jeszcze w Mysłowicach a może nawet i w województwie śląskim.

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsza nauka to ta przez zabawę i właśnie ta idea przyświecała organizatorom. Dzięki czemu młodzi zawodnicy mieli szansę poznać i szlifować swoje rugbowe umiejętności w przyjaznej atmosferze, a fakt, że ich trenerem był wielokrotny Mistrz Polski i reprezentant kraju było dodatkową, wielką atrakcją. Po treningu każdy z uczestników otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający ich udział w tym wydarzeniu. Oczywiście żaden młody rugbista nie przepuścił okazji, by zdobyć autograf swojego idola na certyfikacie.

- Każda możliwość pracy z dziećmi to dla mnie zawsze duża frajda. Cieszę się, że w Mysłowicach udało się zebrać tak liczną grupę, bo dzieciaków było blisko 80. Przerobiłyśmy wspólnie kilka bardzo ważnych elementów rugby, które dzieciaki mogły trenować, a ja starałem się pomagać i korygować, tak by doskonaliły te umiejętności z większym zrozumieniem. Bardzo zaskoczyła mnie duża dyscyplina i wielkie serce do rugby wszystkich dzieciaków, co złożyło się na bardzo miłe rugbowe popołudnie. Mam nadzieje, że takich akcji będzie coraz więcej w całej Polsce. Polskie rugby powinno iść w stronę takich akcji, jak ta niedzielna na Śląsku! - podsumował wydarzenie Piotr Zeszutek.

Trening z Mistrzem udowodnił, że rugby to sport dla wszystkich. Bez względu na wiek, płeć czy warunki fizyczne, każdy znajdzie swoje miejsce w tej dyscyplinie. Coś, co w innym sporcie będzie przeszkodą czy wadą, w rugby zamieniane jest w atut danego zawodnika.

Zawodnicy biorący udział w Treningu z Mistrzem nie mają wątpliwości, że województwo śląskie pokochało rugby. - Bardzo mi się tutaj podoba, fajnie, że możemy się doskonalić w rugby - powiedziała jedna z uczestniczek.

- Niedzielny Trening z Mistrzem był debiutem, jeśli chodzi o wydarzenia kierowane do młodych zawodników w ramach projektu #ProP. Była to niebywała okazja do tego, by młodzi adepci rugby z kilku klubów mogli spotkać się z jednym ze swoich idoli. Kapitan reprezentacji w rugby XV udowadnia, że w okresie mundialowego szaleństwa zainteresowanie innymi dyscyplinami nie zamiera. Zwykło się mówić, że obecnie ciężko zachęcić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, jednak takie wydarzenia jak to, udowadnia, że to właśnie na nas – starszym pokoleniu, spoczywa odpowiedzialność, by tworzyć odpowiednie warunki do uprawiania sportu. Osobiście uważam, że nawet najdroższy sprzęt nie zastąpi odpowiedniej atmosfery, która pozwala na to, by dzieci i młodzież męczyły się i pociły z uśmiechem na twarzy - powiedział prezes Hegemona Mysłowice Tomasz Penkal.

Organizatorzy jednocześnie na każdym kroku podkreślają, że takie wydarzenie mogło się udać dzięki wsparciu niezawodnych partnerów klubu - Urzędu Miasta Mysłowice i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.

Tekst: Aleksandra Pyka i Jakub Lewicki - Zespół prasowy
Zdjęcia: Krzysztof Banot (https://krzysztofoty.pl/)

Zmarł Wojciech Kurant Gala 100-lecia Polskiego Rugby za nami
Tabela Ekstraligi
01 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 10 42
02 MKS Ogniwo Sopot 10 40
03 Edach Budowlani Lublin 10 36
04 RC Orkan Sochaczew 10 35
05 RC Lechia Gdańsk 9 22
06 Up Fitness Skra Warszawa 9 18
07 RzKS Juvenia Kraków 9 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 10 9
10 KS Posnania Poznań 10 5