POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Największy trening rugby w woj. Śląskim14.12.2022


Jeden z największych treningów rugby w województwie śląskim za nami!

 
Hegemon Mysłowice od dawna udowadnia, że rugby to dyscyplina sportu, która łączy, a nie dzieli. Teraz dzięki współpracy klubów z województwa śląskiego i małopolskiego w ramach Projektu Południe można jeszcze więcej. Trening z Mistrzem to właśnie jeden z pierwszych efektów tej współpracy.

W niedzielę, 11 grudnia br., w mysłowickiej hali widowiskowo-sportowej odbył się wielki Trening z Mistrzem. Prawie 80 młodych rugbistów ćwiczyło pod czujnym okiem kapitana reprezentacji Polski w rugby 15-osobowym Piotra Zeszutka. W wydarzeniu udział wzięli młodzi zawodnicy klubu Hegemon Mysłowice, Rugby Ruda Śląska i Rugby Klub Częstochowa. Z pewnością tak wielkiego, międzyklubowego treningu nie było jeszcze w Mysłowicach a może nawet i w województwie śląskim.

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsza nauka to ta przez zabawę i właśnie ta idea przyświecała organizatorom. Dzięki czemu młodzi zawodnicy mieli szansę poznać i szlifować swoje rugbowe umiejętności w przyjaznej atmosferze, a fakt, że ich trenerem był wielokrotny Mistrz Polski i reprezentant kraju było dodatkową, wielką atrakcją. Po treningu każdy z uczestników otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający ich udział w tym wydarzeniu. Oczywiście żaden młody rugbista nie przepuścił okazji, by zdobyć autograf swojego idola na certyfikacie.

- Każda możliwość pracy z dziećmi to dla mnie zawsze duża frajda. Cieszę się, że w Mysłowicach udało się zebrać tak liczną grupę, bo dzieciaków było blisko 80. Przerobiłyśmy wspólnie kilka bardzo ważnych elementów rugby, które dzieciaki mogły trenować, a ja starałem się pomagać i korygować, tak by doskonaliły te umiejętności z większym zrozumieniem. Bardzo zaskoczyła mnie duża dyscyplina i wielkie serce do rugby wszystkich dzieciaków, co złożyło się na bardzo miłe rugbowe popołudnie. Mam nadzieje, że takich akcji będzie coraz więcej w całej Polsce. Polskie rugby powinno iść w stronę takich akcji, jak ta niedzielna na Śląsku! - podsumował wydarzenie Piotr Zeszutek.

Trening z Mistrzem udowodnił, że rugby to sport dla wszystkich. Bez względu na wiek, płeć czy warunki fizyczne, każdy znajdzie swoje miejsce w tej dyscyplinie. Coś, co w innym sporcie będzie przeszkodą czy wadą, w rugby zamieniane jest w atut danego zawodnika.

Zawodnicy biorący udział w Treningu z Mistrzem nie mają wątpliwości, że województwo śląskie pokochało rugby. - Bardzo mi się tutaj podoba, fajnie, że możemy się doskonalić w rugby - powiedziała jedna z uczestniczek.

- Niedzielny Trening z Mistrzem był debiutem, jeśli chodzi o wydarzenia kierowane do młodych zawodników w ramach projektu #ProP. Była to niebywała okazja do tego, by młodzi adepci rugby z kilku klubów mogli spotkać się z jednym ze swoich idoli. Kapitan reprezentacji w rugby XV udowadnia, że w okresie mundialowego szaleństwa zainteresowanie innymi dyscyplinami nie zamiera. Zwykło się mówić, że obecnie ciężko zachęcić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, jednak takie wydarzenia jak to, udowadnia, że to właśnie na nas – starszym pokoleniu, spoczywa odpowiedzialność, by tworzyć odpowiednie warunki do uprawiania sportu. Osobiście uważam, że nawet najdroższy sprzęt nie zastąpi odpowiedniej atmosfery, która pozwala na to, by dzieci i młodzież męczyły się i pociły z uśmiechem na twarzy - powiedział prezes Hegemona Mysłowice Tomasz Penkal.

Organizatorzy jednocześnie na każdym kroku podkreślają, że takie wydarzenie mogło się udać dzięki wsparciu niezawodnych partnerów klubu - Urzędu Miasta Mysłowice i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.

Tekst: Aleksandra Pyka i Jakub Lewicki - Zespół prasowy
Zdjęcia: Krzysztof Banot (https://krzysztofoty.pl/)

Zmarł Wojciech Kurant Gala 100-lecia Polskiego Rugby za nami
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki