POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Nie będzie "Four Nations"19.05.2020


Komitet Organizacyjny turnieju Six Nations został zmuszony do wydania oświadczenia z powodu publikacji "Rugby Paper" na na temat potencjalnego „planu awaryjnego” dla Irlandii, Anglii, Szkocji i Walii na jesień 2020.
 
"Rugby Paper" opublikował raport z którego wynika, że związki angielski i walijski stoją za planem by rozegrać awaryjnie „Turniej Czterech Naroodów" w październiku i listopadzie. Miała by to być seria meczów pomiędzy wyspiarzami rozegrana w celu zmniejszenia strat jeżeli nie dojdzie do listopadowych testów z drużynami południowej półkuli. Plan ten miał wykluczyć Francję i Włochy z powodu problemów związanych z podróżami i kwarantanną.
 
Ostatnia runda Pucharu Sześciu Narodów oraz mecz Irlandii z Włochami zostały odwołane i przełożone w marcu na nieokreślony termin, organizatorzy twierdzą, że są zobowiązani do ukończenia turnieju w tym roku. Oświadczenie brzmi: „Six Nations (tu w rozumieniu Komitet Organizacyjny - przy. red.) pragnie wyjaśnić swoje stanowisko w odpowiedzi na spekulacje medialne związane z przygotowaniek „Turnieju Czterech Narodów. Six Nations oraz ich federacje nadal ściśle współpracują ze World Rugby, związkami z półkuli południowej i wszystkimi innymi zainteresowanymi stronami w rugby przy planach awaryjnych dotyczących jesiennych rozgrywek międzynarodowych i niedawno zmienionych letnich tournée. Obecna sytuacja jest płynna i szybko się zmienia, a kraje są na różnych etapach walki z tą pandemią. Przewidujemy, że minie jeszcze kilka tygodni, zanim sytuacja się wyjaśni i możemy przedstawić dokładne plany  wznowienia rozgrywek.
 
Źródło: www.irishexaminer.com

O innych ligach: Hiszpania Najszybsi rugbiści świata
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1