POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Nowa Zelandia i Australia wracają do gry!09.05.2020


W końcu tygodnia dobre wiadomości nadeszły najpierw z Nowej Zelandii, a następnie z Australii, oba kraje planują uruchomienie krajowych rozgrywek z udziałem drużyn Super Rugby.
 
Premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern zapowiedziała, że kraj jest gotowy na rozluźnienie blokady dystansu społecznego, 11 maja br. ma ogłosić przejście na „Alert Level Two”, a poniżej tego poziomu dozwolone będą sporty kontaktowe, w tym krajowe rozgrywki rugby.
 
Super Rugby i Premier League potwierdziły start krajowych zawodów pod nazwą „Super Rugby Aotearoa” z udziałem pięciu drużyn z Nowej Zelandii: Blues, Chiefs, Hurricanes, Crusaders i Highlanders. Turniej został opracowany przez New Zealand Rugby we współpracy z SANZAAR, klubami Super Rugby i NZ Rugby Player's Association (NZRPA). Drużyny w ciągu 10 tygodni, od 13 czerwca br. rozegrają 20 meczów w formule każdy z każdym, mecz i rewanż, spotkania będą się odbywały bez udziału publiczności. 
 
Mark Robinson dyrektor wykonawczy NZR powiedział, że zawodnicy będą potrzebować od trzech do czterech tygodni, aby odpowiedniego treningu kontaktowego zanim rozpoczną się rozgrywki.

 
W sąsiedniej Australii komitet Rugby Australia „Return To Play” spotyka się regularnie, aby opracować plany nowego turnieju krajowego czerpiąc wiedzę m.in. z doświadczeń National Rugby League, która ma wznowić rozgrywki już w maju br.
 
Rugby Australia poda szczegóły na początku tygodnia, ale już wiadomo, że zawodnicy wznowią treningi 18 maja br. Po siedmiu tygodniach, 03 lipca br. planowane jest rozpoczęcie rozgrywek w formule takiej jak w Nowej Zelandii czyli 20 spotkań w 10 tygodni bez udziału publiczności. W rozgrywkach wezmą udział: Melbourne Rebels, NSW Waratahs, ACT Brumbies, Qeensland Reds oraz Western Force z Perth, który opuścił Super Rugby w 2018 roku w wyniku reorganizacji.
 
Natomiast mecze w ramach Super Rugby Trans-Tasman czyli wspólnych rozgrywek Nowej Zelandii i Australii wydają się mało prawdopodobne. Dyrektor naczelny Melbourne Rebels, Baden Stephenson, który reprezentuje kluby Super Rugby w siedmioosobowym komitecie „Return To Play” powiedział, że harmonogram tego nie przewiduje, nawet gdyby ograniczenia w podróżach między Australią, a Nową Zelandią zostały złagodzone.

Mistrzostwa Polski Weteranów jesienią Starożytne Rugby: Phaininda
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 28
 02 OKS Skra Warszawa 6 18
 03 RC Orkan Sochaczew 6 18
 04 Master Pharm Łódź 6 17
 05 RC Lechia Gdańsk 6 14
 06 Edach Budowlani Lublin 6 13
 07 RC Arka Gdynia 6 13
 08 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 6 0