POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Okienko transferowe do 18 sierpnia08.08.2016

Obradujący w ostatnią niedzielę zarząd PZR podjął kilka ważnych, regulaminowych decyzji. Wszystkie mają związek ze zbliżającym się nowym, „przejściowym” sezonem męskich rozgrywek w rugby 15 i zmianą sysystemu rozgrywek na wiosna – jesień - zgodnie z rekomendacją Rady Ekstraligi.

Pomimo, że rozgrywki będą prowadzone trzyrundowo, to runda jesienna traktowana będzie jako oddzielny okres. Zawsze w takich okolicznościach powstaje konieczność poniesienia pewnych kosztów, jednak przedstawione poniżej regulacje mają na celu ich zminimalizowanie .    

Kompleksowe nowe przepisy, regulujące wiele spraw – w tym zmianę wieku, po którym zawodnik jest „wolny”, dostosowanie wszystkich przepisów do wymogów World Rugby, kontrakty między zawodnikami, a klubami, wysokość ekwiwalentu, opłaty za licencje, czy wreszcie sprawa obowiązku posiadania grup młodzieżowych – zostaną ogłoszone w styczniu 2017. Prace nad nowymi regulacjami trwają.

W niedzielę zarząd podjął kilka decyzji, które mają pomóc klubom i zawodnikom przejść przez okres „przejściowy”

1. Tegoroczne letnie okienko transferowe zostało przedłużone do 18 sierpnia. Do tego dnia wszystkie polskie kluby seniorskie – żeńskie i męskie – bez względu na poziom rozgrywek, muszą złożyć w biurze PZR wypełnione listy zawodników. Wzór listy znajduje się w załączniku do tekstu – kluby, które w poprzednich latach składały podobne listy (a jest ich zdecydowana większość) uzupełniają starą listę na nowy sezon – ważne trzeba dopisać w okienku sezon: 2016/2017 – runda jesienna.

2. Zimowe okienko transferowe zostało przedłużone do 15 marca
Zimą znów trzeba będzie zgłosić do PZR kompletne listy zawodników.

3. Znika zapis (Rozdział I, &8 Przepisów PZR), że w jednym sezonie zawodnik może reprezentować jeden klub, co oznacza, że w zimowym okienku transferowym zawodnicy Ekstraligi będą mogli przejść do innych klubów Ekstraligi.

4. Opłaty licencyjne zostały utrzymane na tym samym poziomie, co w poprzednich latach. Przesuwa się jednak o pół roku termin kolejnej zapłaty za licencje.
UWAGA!!!
Na rundę jesienną wszystkie kluby płacą pełną stawkę za licencje.
Kolejną pełną opłatę, ale już za cały rok 2017 kluby będą wnosiły w zimowym okienku transferowym.

Zniesiony został też zapis, że licencje powyżej 30 sztuk kosztują 5 zł. Zapis ten prowadził do tego, że kluby wpisywały na listy zawodników nietrenujących, niebiorących udziału w żadnych rozgrywkach.

4. Na rundę jesienną 2016 o połowę zostały obniżone opłaty za obcokrajowców. Ale tylko za rundę jesienną!!! Od stycznia będą obowiązywały pełne opłaty, jak dotychczas.

5. Terminy zgłaszania obcokrajowców wciąż będą pokrywać się z terminami okienek transferowych – a więc na jesień do 18 sierpnia, na wiosnę do 15 marca, ale dopuszcza się zgłoszenie po tych terminach zawodników, którzy przyjeżdżają do Polski na wymianę studencką w ramach programu Erasmus. By taki zawodnik został potwierdzony do gry klub musi dostarczyć zaświadczenie z uczelni o tym, że jest to student z programu Erasmus.

6. Zmieniają się także opłaty za obowiązkowe ubezpieczenie NNW, które trzeba wnieść razem z licencją. Od jesieni kluby będą mogły wybrać jedną z kilku stawek ubezpieczeniowych, co oczywiście będzie się też wiązało z lepszymi warunkami ubezpieczenia. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną podane w oddzielnym komunikacie.

Pliki do pobrania

xlsx Lista
Na plaży w Manufakturze zwyciężyli Budowlani SA U18 7: Powołania do Zakopanego i Pragi
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin