POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Osiem Narodów zamiast tournee05.08.2020


Osiem Narodów lub Nations Cup to turniej który ma zmniejszyć straty finansowe europejskich federacji rugby z powodu braku listopadowych testów.
 
Kraje Sześciu Narodów miały w listopadzie zagrać przeciwko Argentynie, Australii,  Nowej Zelandii, Południowej Afryce i Tonga, ale z powodu Covid-19 nie zagrają. Wymyślono więc turniej, który zrekompensuje straty z powodu strat wpływów z biletów i transmisji telewizyjnych, ale Telewizja Sky, która miała prawa do transmisji w Wielkiej Brytanii zapłaci mniej za takiej rangi turniej. Ale zawsze to lepiej niż nic.
 
W turnieju zagra w dwóch grupach osiem reprezentacji, w pierwszej Anglia, Fiji, Irlandia i Walia, a w drugiej Francja, Japonia, Szkocja i Włochy. Zabrakło Gruzinów, którzy na pocieszenie dostali propozycję rozegrania meczu ze Szkocją. Turniej rozpocznie się w listopadzie, a zakończy 5 grudnia br. meczami między grupami o I, III, V i VIII miejsce.
 
Nowy trener Fiji, Vern Cotter, powiedział: Zastanawiam się tylko, jak dostaliśmy się do puli z Anglią, Walią i Irlandią, kiedy Japonia, Włochy i Szkocja są niżej w światowych rankingach.
Jim Hamilton, były reprezentant Szkocji, powiedział, że zgadza się z obawami swojego byłego trenera: Rozumiem nastroje Verna, kiedy patrzę na strukturę grup opartą na światowych rankingach. Fiji ciężko będzie znaleźć zwycięstwo. Z drugiej strony Japonia będzie miała ochotę wygrać wszystkie trzy mecze, jeśli zagra tak jak na ostatnim Pucharze Świata.
 
Źródło: Rugby Pass

KNRK U18: Powołania na zgrupowanie Zgłoszenia: Rugby XV - Juniorzy i kadeci
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 9 43
 02 OKS Skra Warszawa 11 41
 03 Master Pharm Łódź 10 37
 04 Awenta Pogoń Siedlce 11 34
 05 Edach Budowlani Lublin 10 26
 06 RC Lechia Gdańsk 11 26
 07 RC Orkan Sochaczew 11 23
 08 RC Arka Gdynia 11 19
 09 RzKS Juvenia Kraków 11 13
 10 RK Sparta Jarocin 11 0