POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Osiem Narodów zamiast tournee05.08.2020


Osiem Narodów lub Nations Cup to turniej który ma zmniejszyć straty finansowe europejskich federacji rugby z powodu braku listopadowych testów.
 
Kraje Sześciu Narodów miały w listopadzie zagrać przeciwko Argentynie, Australii,  Nowej Zelandii, Południowej Afryce i Tonga, ale z powodu Covid-19 nie zagrają. Wymyślono więc turniej, który zrekompensuje straty z powodu strat wpływów z biletów i transmisji telewizyjnych, ale Telewizja Sky, która miała prawa do transmisji w Wielkiej Brytanii zapłaci mniej za takiej rangi turniej. Ale zawsze to lepiej niż nic.
 
W turnieju zagra w dwóch grupach osiem reprezentacji, w pierwszej Anglia, Fiji, Irlandia i Walia, a w drugiej Francja, Japonia, Szkocja i Włochy. Zabrakło Gruzinów, którzy na pocieszenie dostali propozycję rozegrania meczu ze Szkocją. Turniej rozpocznie się w listopadzie, a zakończy 5 grudnia br. meczami między grupami o I, III, V i VIII miejsce.
 
Nowy trener Fiji, Vern Cotter, powiedział: Zastanawiam się tylko, jak dostaliśmy się do puli z Anglią, Walią i Irlandią, kiedy Japonia, Włochy i Szkocja są niżej w światowych rankingach.
Jim Hamilton, były reprezentant Szkocji, powiedział, że zgadza się z obawami swojego byłego trenera: Rozumiem nastroje Verna, kiedy patrzę na strukturę grup opartą na światowych rankingach. Fiji ciężko będzie znaleźć zwycięstwo. Z drugiej strony Japonia będzie miała ochotę wygrać wszystkie trzy mecze, jeśli zagra tak jak na ostatnim Pucharze Świata.
 
Źródło: Rugby Pass

KNRK U18: Powołania na zgrupowanie Zgłoszenia: Rugby XV - Juniorzy i kadeci
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0