POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

PLR7: I Turniej w Pruszczu Gdańskim20.09.2022


W dniu 18 września w Pruszczu Gdańskim odbył się pierwszy turniej Polskiej Ligi Rugby 7. W turnieju po bardzo dobrej grze w całym turnieju zwyciężyła drużyna AZS AWF Warszawa, która w finale pokonała drużynę gospodarzy Zielono-Czarnych Pruszcz Gdański. Podium uzupełniła drużyna Rugby Klub Unisław, która w meczu o 3 miejscu pokonała zeszłorocznych tryumfatorów cyklu Polskiej Ligi Rugby 7 - Tytana Gniezno.


Wyniki turnieju
Faza Grupowa
PG Ogniwo Sopot – Zielono-Czarni Pruszcz Gdański 7:35
Rugby Biesal – AZS AWF Warszawa 5:38
Tytan Gniezno – PG Ogniwo Sopot 35:5
Klub Rugby Unisław – Rugby Biesal 43:7
Zielono-Czarni Pruszcz Gdański – Tytan Gniezno 7:21
AZS AWF Warszawa – Rugby Klub Unisław 12:12

Półfinały
Tytan Gniezno – AZS AWF Warszawa 12:19
Rugby Klub Unisław – Zielono Czarni Pruszcz Gdański 13:33
Mecze o 5 miejsce
Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – Rugby Biesal 5:15
Rugby Biesal – Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot 33:5
Mecz o 3 miejsce
Tytan Gniezno – Rugby Klub Unisław 17:33
Finał
AZS AWF Warszawa – Zielono-Czarni Pruszcz Gdański 21:5

Klasyfikacja turnieju PLR7 w Pruszczu Gdańskim:
1. AZS AWF Warszawa – 20 pkt.; 2. Zielono-Czarni Pruszcz Gdański – 18 pkt.; 3. Rugby Klub Unisław – 16 pkt.; 4. Tytan Gniezno – 14 pkt.; 5. Rugby Biesal – 12 pkt.; 6. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 10 pkt.

Klasyfikacja generalna PLR7:
1. AZS AWF Warszawa – 20 pkt.; 2. Zielono-Czarni Pruszcz Gdański – 18 pkt.; 3. Rugby Klub Unisław – 16 pkt.; 4. Tytan Gniezno – 14 pkt.; 5. Rugby Biesal – 12 pkt.; 6. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 10 pkt.

Krzysztof Kuśnierek
Komisarz Rozgrywek Rugby 7

Przegląd Lig Świata Nominacje sędziów na mecze międzypaństwowe
Tabela Ekstraligi
01 Master Pharm Rugby Łódź 4 17
02 Up Fitness Skra Warszawa 4 16
03 Edach Budowlani Lublin 4 16
04 MKS Ogniwo Sopot 4 15
05 RC Lechia Gdańsk 4 15
06 RC Orkan Sochaczew 4 13
07 RC Arka Gdynia 4 5
08 RzKS Juvenia Kraków 4 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 4 0
10 KS Posnania Poznań 4 0