PNE: Ukraina v Polska 30:14 17.10.2015

Reprezentacja Polski w rugby przegrała 14:30 z Ukrainą na Stadionie Podillya w Chmielnickim w drugim meczu rundy rewanżowej Pucharu Narodów Europy. Niekorzystnego bilansu pomiędzy Polską i Ukrainą nie udało się więc zmienić. Ciekawostką jest, że federacja Ukrainy na swojej stronie internetowej udostępniła transmisję z meczu realizowaną dla Polskiego Związku Rugby przez PTS.

Konto punktowe otworzyli gospodarze, w 6 minucie karnego na 3:0 celnie kopnął Olek Kosariev, kolejna próba siedem minut później była niecelna. Po wznowieniu przyłożenie zaliczył Mateusz Bartoszek, ale sędzia dopatrzył się podania do przodu i od wrzutu do młyna zaczęli Ukraińcy. W 21 minucie po kontynuacji atakiem pierwsze przyłożenie w spotkaniu zdobył Sergii Tserkovniy, a na 10:0 podwyższył Kosariev. Po raz drugi sędzia nie uznał punktów naszej w drużynie w 29 minucie, ponownie skończyło się młynem dla gospodarzy. W ostatniej minucie pierwszej połowy Tserkovniy zdobył drugie przyłożenie po solowej akcji z wygranej formacji autowej, podwyższenie było niecelne, ale do przerwy przegrywaliśmy w Chmielnickim 0:15.
Dobrze rozpoczęliśmy drugą odsłonę meczu, w 43 minucie po kontynuacji młynem przyłożenie zdobył Mateusz Bartoszek, a na 15:7 podwyższył Dawid Banaszek. Niestety dwie minuty później Kosariev powiększył przewagę Ukrainy na 18:7 celnie kopiąc karnego. W 53 minucie po akcji ataku kontaktowe punkty zdobył Rafał Szrejber, a na 18:14 podwyższył Banaszek, niestety nie trafił karnego z połowy boiska kiedy do zakończenia meczu brakowało dziesięciu minut. Następny ruch należał do gospodarzy, w 74 minucie po kontynuacji młynem przyłożenie zdobył Serhii Sukhikh. Podwyższenie było niecelne podobnie jak karny kopany trzy minuty później, ale wynik meczu zmienił się na 23:14. Końcowy rezultat spotkania gospodarze ustalili w 80 minucie przykładając po akcji młyna (Mykola Kirsanov) i podwyższając na 30:14 (Kosariev).

Puchar Narodów Europy: Chmielnicki, 17.10.2015
Ukraina v Polska 30:14 (15:0)
Punkty Ukraina: Sergii Tserkovniy 10 (2P), Olek Kosariev 8 (pd, 2K), Serhii Sukhikh 5 (P), Mykola Kirsanov 5 (P).

Punkty Polska: Mateusz Bartoszek 5 (P), Rafał Szrejber 5 (P), Dawid Banaszek 4 (2pd).
Skład Polski: Marcin Wilczuk, Adrian Chróściel (41 Grzegorz Buczek), Radosław Bysewski, Paweł Poniatowski, Tomasz Hebda, Mateusz Bartoszek (47 Piotr Karpiński II), Aleksander Nowicki, Paweł Dąbrowski -  Łukasz Szostek (41 Dawid Plichta) - Dawid Banaszek - Tomasz Rokicki, Marek Grabowski (60 Radosław Rakowski), Rafał Szrejber, Robert Kwiatkowski (41 Tomasz Gasik) - Patryk Reksulak. Rezerwa: Daniel Bartkowiak, Mateusz Pawłowski (debiutant), Sebastian Kacprzak (debiutant).