POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

"Pomorskie Sztormy" dla Lechii Gdańsk09.04.2015

 
„Pomorskie Sztormy” to nagrody w plebiscycie organizowanym przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto" i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Laureatów wybiera się w dziesięciu kategoriach, w czterech zwycięzców wybierają czytelnicy głosując na kuponach i w internecie. Tegoroczna ceremonia odbyła się 7 kwietnia br. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
 
RC Lechia Gdańsk została uhonorowana w kategorii „Drużyna Roku”, a nominowane były zespoły: Atom Trefl Sopot, Drutex Bytovia, Lechia Gdańsk, Lotos Trefl Gdańsk, RC Arka Gdynia, Seahawks Gdynia, Trefl Sopot, Wybrzeże Gdańsk, Vistal Gdynia.
 
Statuetkę wręczał Adam Korol czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski w wioślarstwie, a odbierał prezes klubu Bogdan Jancen. - Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. To nagroda nie tylko dla klubu, ale całej dyscypliny. Rugby w Trójmieście trzyma się mocno, to najlepszy ośrodek tego sportu w Polsce. Dziękuję sponsorom i miastu Gdańsk, które nas wspiera. Bez tego trudno byłoby o wyniki w sporcie - powiedział dziennikarzowi „Gazety Wyborczej”.
 
Baltic Cup 7: Powołania kadry U19 i seniorów 1981: Czysty sport - rugby!
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 9 35
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 9 26
5 OKS Skra Warszawa 9 23
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 9 15
8 Edach Budowlani Lublin 9 9
9 RC Arka Gdynia 9 1