POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Puchar Świata co dwa lata?14.09.2021


World Rugby rozważa zmianę harmonogramu Pucharu Świata w Rugby, miały się odbywać co dwa lata, a nie jak dotychczas co cztery…
 
W wywiadzie dla The Telegraph dyrektor generalny World Rugby Alan Gilpin powiedział, że globalny organ zarządzający grą rozważa możliwość zorganizowania Pucharu Świata w Rugby co dwa lata, co byłoby drastyczną zmianą dla turnieju. Od inauguracyjnego Pucharu Świata mężczyzn w 1987 roku zawody odbywają się co cztery lata, podobnie jak wersja dla kobiet od drugiej edycji w 1994 roku, która odbyła się trzy lata po pierwszej imprezie. Gilpin powiedział The Telegraph, że zmiana czteroletniego cyklu Pucharu Świata była omawiana wcześniej przez czołowych administratorów rugby.
 
Biennale (czyli impreza odbywająca się co dwa lata- przy. red.) Pucharu Świata były rozważane już wcześniej i zdecydowanie są czymś, co będziemy nadal rozważać - powiedział Gilpin. -To ciekawa koncepcja, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę globalny rozwój kobiecej gry. Ale kalendarz mężczyzn jest bardzo zatłoczony i złożony, z wieloma różnymi interesariuszami i musimy upewnić się, że angażujemy się z nimi wszystkimi, zanim rozważymy Puchar Świata co dwa lata.
 
Rewelacja, że World Rugby rozważa taki ruch, idzie w ślady jego piłkarskich odpowiedników FIFA, która w zeszłym tygodniu ogłosiła zamiar organizowania mistrzostw świata raz na dwa lata, a nie co cztery lata. Gilpin jest obecnie w Paryżu, aby spotkać się z prezesem World Rugby Billem Beaumontem i dyrektorem naczelnym Pucharu Świata w Rugby 2023 Claudem Atcherem, aby omówić przyszłość gry. Wśród tematów poruszanych przez trio znajdują się aspekty związane z biletami i planowaniem następnych Mistrzostw Świata, przyszła ekspansja Pucharu Świata, przyszli gospodarze Pucharu Świata, private equity w rugby i wykorzystanie sztucznej inteligencji w rugby.
 
Kolejny Puchar Świata mężczyzn ma odbyć się we Francji za dwa lata, podczas gdy Australia i Rosja złożyły oferty na organizację mistrzostw świata w 2027 roku. Natomiast Puchar Świata kobiet odbędzie się w 2022 roku w Nowej Zelandii, przełożony przez Covid-19 z bieżącego roku.
 
Źródło: www.rugbypass.com

Osiecki: Rugby to wspaniała przygoda życia Ekstraliga: Mecz Ogniwo v Master Pharm przełożony
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 4 20
 02 RC Lechia Gdańsk 5 20
 03 Up Fitness Skra Warszawa 5 17
 04 Edach Budowlani Lublin 5 17
 05 RC Orkan Sochaczew 5 15
 06 Master Pharm Łódź 3 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 5 9
 08 RC Arka Gdynia 5 8
 09 Awenta Pogoń Siedlce 5 2
 10 KS Posnania Poznań 4 0