POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Rosja chce Puchar Świata 202729.07.2020


Rosyjska Federacja Rugby oficjalnie potwierdziła, że kraj będzie starał się zorganizować Puchar Świata w Rugby w 2027 roku. Imprezę chcą też zorganizować Australia i Stany Zjednoczone.
 
W dniu 24 lipca br. Rada Najwyższa Rosyjskiej Federacji Rugby powołała komitet do przygotowania wniosku o organizację Pucharu Świata w Rugby w Rosji w 2027 roku - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej Rosyjskiej Federacji Rugby. Igor Artemyjew, przewodniczący Rady Najwyższej RFR przypomniał, że inicjatywę przygotowania wniosku o organizację imprezy poparł na radzie ds. Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu prezydent Rosji Władimir Putin. Niezbędne konsultacje odbyły się przy udziale Ministerstwa Sportu. Do końca tego roku spodziewane są szczegółowe informacje i kryteria składania wniosków - dodał Artemyjew.
 
W skład Komitetu Organizacyjnego weszli Pavel Novikov, Pavel Naumenko, Pavel Bugrov, Gleb Babkin, Siergiej Markow i Pavel Fedorov, wszyscy to urzędnicy Rosyjskiej Federacji Rugby.
 
Oficjalny proces wyboru gospodarza Pucharu Świata w Rugby 2027 rozpocznie się w lutym 2021 roku, a decyzja o kto nim będzie spodziewana jest w maju 2022 roku.

Zmarł Andy Haden Rugby Kobiet: Zaproszenie do Olomouca
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin