POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zmarł Andy Haden29.07.2020


W wieku 69 lat zamarł Andrew Maxwell Haden, legenda All Blacks, w latach 1972-1985 rozegrał 117 spotkań w czarnej koszulce, w tym 41 testów, w 8 był kapitanem.
 
Andy Haden urodził się w Wanganui 26 września 1950, uczęszczał do Wanganui Boys 'College. Grał w klubach w Auckland, Harlequins w Londynie i Algidy w Rzymie. Zadebiutował w All Black w 1972 roku, a jego testowy debiut przeciwko British Lions miał miejsce w 1977 roku, zagrał 41 oficjalnych testów, zdobył dwa przyłożenia, mając 199 cm wzrostu i ważąc 112 kg mógł grać tylko w II linii młyna. 
Poza boiskiem Haden już w latach 70-tych kwestionował surowe amatorskie przepisy rugby, swoje sportowe życie opisał w autobiografii „Boots 'n All”.
 
Andy był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci nowozelandzkiego rugby, zarówno na boisku, jak i poza nim. Zostanie zapamiętany przez tych, którzy widzieli go jako jednego z prawdziwych mistrzów naszej gry - powiedział prezes New Zealand Rugby, Mark Robinson.
 
W 2003 roku Haden zachorował na białaczkę, poddał się chemioterapii, ale doszło do nawrotu choroby, zmarł 29 lipca br. w swoim domu w Auckland.
 
Zdjęcia: NZ Herald i stuff.co.nz
Akademia Młyna: Aktualizacja powołań 2 Rosja chce Puchar Świata 2027
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin