POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

SAR: High Performance Academy16.12.2021


Blisko trzy dziesiątki trenerów i personelu pomocniczego ukończyło High Performance Academy Sudamérica Rugby w Mar del Plata w Argentynie.
 
W ciągu tygodnia regionalna federacja Sudamérica Rugby gościła w ramach High Performance Academy (Akademii Wysokich Wydajności) 29 trenerów i personel pomocniczy drużyn, zapewniając pozytywną przyszłość dla regionu. Argentyna, Brazylia, Chile, Kolumbia, Paragwaj i Urugwaj to sześć najwyżej sklasyfikowanych krajów Unions Sudamérica Rugby, z których Argentyna i Urugwaj są już w finałach Pucharu Świata w Rugby 2023, a Chile awansowało do Turnieju Kwalifikacyjnego. W Mar del spotkali się trenerzy, aspirujący trenerzy, fizjoterapeuci, dietetycy i analitycy wideo wyznaczeni przez swoje federacje.
 
Akademia pod kierownictwem Daniela Hourcade'a, menedżera HP z Sudamérica Rugby, zapewniła zaproszonym trenerom wskazówki i szkolenia, które pomogą im w dalszym rozwoju ich karier. W ciągu tygodnia ci obecni lub aspirujący profesjonaliści zostali podzieleni na dwie grupy, każda z grup otrzymała drużynę lokalnego Związku Rugby Mar del Plata, z którą mieli pracować tak, jakby byli w środku sezonu zasadniczego, przygotowując je do gry, która została rozegrana dzień przed końcem Akademii.
 
Joe Schmidt, World Rugby’s Director of Rugby and High Performance, ściśle współpracował z SAR podczas przygotowań do Akademii, a w jej trakcie kontaktował się z uczestnikami zdalnie z Nowej Zelandii. Argentina’s Scrum Director Andrés Bordoy i były kapitan Argentyny Lisandro Arbizu byli mentorami Drużyny Czarnej, podczas gdy były trener Brazylii i reprezentant Włoch Rodolfo Ambrosio, asystent trenera Urugwaju Pablo Bouza i trener Argentyny U20 José Pellicena byli mentorami Drużyny Białej. Oprócz przygotowania obu zespołów, uczestnicy otrzymali szkolenie na wysokim poziomie od ekspertów z takich dziedzin, jak żywienie, analiza wideo, fitness, obszary gier i media.
 
Dzięki prelekcjom zatytułowanym „Profil zawodnika o wysokich wynikach” i „Profil trenera o wysokich wynikach”, które wygłosił były kapitan Argentyny i obecny trener Leinster Felipe Contepomi, uczestnicy Akademii otrzymali bezcenne informacje na temat życia drużyn na poziomie elity. -Wszyscy byliśmy zachwyceni prezentacją Felipe; jego jasność i koncepcje, którymi się z nami dzielił, były bardzo dobre - powiedział Ambrosio. -Zainteresowanie, jakie wywołało, było oczywiste dzięki liczbie i głębi pytań, które zadano po tym, jak skończył. Kolejną, która wzbudziła zainteresowanie i została bardzo dobrze przyjęta, była prezentacja firmy Arbizu z siedzibą we Francji: „Przywództwo: jak być liderem samego siebie”. W ciągu tygodnia pełnego rugby, World Rugby przeprowadziło również kursy dla edukatorów i trenerów, które prowadził Martín Bassino, kierownik ds. szkoleń i edukacji w SAR. Z kolei menager sędziowski, Joaquín Montes pracował z zespołem sędziowskim High Performance, kontaktując się z personelem obu drużyn.
 
Zgodnie z planem, piąty dzień Akademii był dniem meczowym i obie drużyny wyszły na boisko w klubie IPR. -Mecz jest kolejnym ważnym wydarzeniem Akademii - powiedział Hourcade. -Oceniamy znacznie więcej niż to, jak zespół radzi sobie w danym dniu. Oceniamy każdą zaangażowaną osobę oraz sposób, w jaki wykonują swoją pracę i współdziałają z innymi członkami personelu. Sam mecz zakończył się remisem 19:19. A żeby korzyść odniosła również Mar del Plata, zorganizowano różne otwarte prezentacje dla lokalnych trenerów.
 
Następnie członkowie personelu musieli przeanalizować grę swojego zespołu i zaplanować z wyprzedzeniem następny tydzień, tak jakby byli w środowisku ligowym. Na zakończenie Akademii, menedżer High Performance World Rugby, Peter Horne, podziękował uczestnikom z Sydney w Australii. -To, co Sudamérica Rugby robi dzięki swoim High Performance, jest ogromne, dla World Rugby bardzo ważne było posiadanie tej Akademii i dziękujemy wszystkim za waszą ciężką pracę - powiedział. -Każdy z Was ma teraz ogromną odpowiedzialność powrotu do swoich związków, aby wykorzystać wszystko, czego się nauczył.
 
Ostatni dzień to także informacja zwrotna - indywidualna i grupowa - od mentorów. Hourcade upewnił się, że każdy uczestnik wiedział, jak sobie radzić podczas tygodnia o wysokiej intensywności. -Oceniliśmy każdego członka Akademii, wracają do domu z informacją zwrotną i wiedzą na temat tego, na czym muszą się skupić w przyszłości, aby kontynuować ścieżkę wyznaczoną przez tę Akademię. Wszyscy nauczyliśmy się wiele w ostatnich dniach, zaangażowanie i odpowiedzialność wszystkich uczestników sprawia, że jesteśmy bardzo szczęśliwi, a to obiecuje dobre rzeczy dla nas wszystkich patrzących w przyszłość - zakończył.
 
Źródło: World Rugby

KNK7: Powołania na zgrupowanie w Gdańsku Subiektywny Alfabet Wydarzeń 2021
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7
Kraków, 01.07.2022 - 03.07.2022

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 18 74
 02 RC Orkan Sochaczew 18 70
 03 RC Lechia Gdańsk 18 59
 04 Up Fitness Skra Warszawa 17 56
 05 Edach Budowlani Lublin 17 48
 06 Master Pharm Łódź 18 45
 07 RC Arka Gdynia 18 37
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 26
 09 Awenta Pogoń Siedlce 18 18
 10 KS Posnania Poznań 18 17