POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Subiektywny Alfabet Wydarzeń 202116.12.2021


To był bardzo ciekawy rok w polskim rugby, reprezentacja wygrywała, Ekstraliga frapowała.
 
Maciej Słomiński        sport.interia.pl
 
Dobiega końca ciekawy, rugbowy rok. Działo się tyle, że "Netflix" musiałby nakręcić co najmniej cztery sezony dwugodzinnych odcinków. Reprezentacja Polski wygrywała, Ekstraliga była ciekawa - to na boisku, a poza nim, jak to w polskim sporcie, działo się jeszcze więcej. Kolejny rok, jak u Hitchcocka zacznie się trzęsieniem ziemi (Kongres Polskiego Rugby), a potem napięcie będzie narastać, gdy do gry wrócą kadra i liga.  Już się nie mogę doczekać. Na razie czas podsumować rok 2021, a właściwie jego drugą połowę, bo wtedy na dobre znalazłem się w szponach rugby.
 
A jak Achilles. Właśnie ścięgno Achillesa zerwał już po zakończeniu sezonu kapitan reprezentacji Polski i Ogniwa Sopot, Piotr Zeszutek i to może być przełomowy moment sezonu 2021/22. Wielka szkoda, bo tuż przed odniesieniem kontuzji 30-latek mówił nam, że w drugiej połowie roku osiągnął życiową formę. Imponował na boisku, poza nim przewodził mentalnie drużynom,  w których występował. "Zeszyt" to człowiek-orkiestra: gra w rugby, rapuje, śpi osiem godzin na dobę (kiedy znajduje na to czas?), ma sklepy z napitkami, gdzie sprzedaje m.in. własne piwo pod nazwą "Polish Tank". Jak go znamy - wróci silniejszy. Paradoksalnie pod jego nieobecność Ekstraliga (patrz litera E) będzie ciekawsza, a trzeci tytuł z rzędu dla Ogniwa nie jest oczywistością.
 
B jak Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Kobieca drużyna rugby "7", która zdominowała polskie rozgrywki ligowe, wygrywając 11 tytułów mistrza Polski z rzędu. Krajowe podwórko jest już za małe dla dziewczyn z Gdańska, wszystko wskazuje, że w przyszłym roku wystąpią w lidze rosyjskiej. Na arenie reprezentacyjnej (Biało-Zielone stanowią podporę polskiej kadry) polskie rugbistki zdobyły mistrzostwo Europy. Ich rewelacyjna postawa sprawiła, że zostały zaproszone do styczniowych rozgrywek World Series. To ścisły światowy top.
 
Przeczytaj cały artykuł [kliknij]

SAR: High Performance Academy Zmarł Jerzy Zając
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

WR Sevens Challenge Series - KNK7
Santiago, Chile, 12.08.2022 - 14.08.2022

Kolejność Ekstraligi
 01 RC Orkan Sochaczew 19  
 02 MKS Ogniwo Sopot 19  
 03 Up Fitness Skra Warszawa 18  
 04 RC Lechia Gdańsk 19  
 05 Edach Budowlani Lublin 17  
 06 Master Pharm Łódź 18  
 07 RC Arka Gdynia 18  
 08 RzKS Juvenia Kraków 18  
 09 Awenta Pogoń Siedlce 18  
 10 KS Posnania Poznań 18