POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

SLRT: Finał województwa Mazowieckiego06.12.2021


Turniej Finałowy Mazowsza w Rugby TAG - Siedlce 02.12.2021
 
Turniejem finałowym rozegranym na hali Agencji Rozwoju Miasta Siedlce zakończyły się eliminacje województwa Mazowieckiego Szkolnej Ligi Rugby TAG. Turniej rozegrano 02 grudnia br., a o awans do turnieju ogólnopolskiego walczyło dwanaście zespołów z siedmiu szkół w trzech kategoriach: klas IV, klas V i klas VI, ogółem udział wzięła prawie setka dziewcząt i chłopców. Po rozegraniu 18 spotkań i zdobyciu prawie 160 przyłożeń, została wyłoniona trójka zwycięzców, którzy będą reprezentować Mazowsze podczas Wielkiego Finału Szkolnej Ligi Rugby TAG, który odbędzie się we czwartek, 16 grudnia br. na hali COS-Torwar w Warszawie. Szczególnie emocjonujące były spotkania w klasach V i VI gdzie widać było, że zawodnicy są przygotowani do gry, znają technikę i taktykę rugby. Zwycięzcami zostali: w klasach IV Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Strzale (nauczyciel-trener Krzysztof Rusinek), natomiast w klasach V i VI bezkonkurencyjne okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej w Żelkowie Kolonii (nauczyciel-trener Dariusz Garwoliński).

Wszystkie zespoły otrzymały puchary oraz dyplomy, dostali je również najlepsi zawodnicy turnieju, w klasach IV okazał się nim Antoni Gawroński z Zespółu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale, w klasach V Błażej Karasiński, a w klasach VI Jakub Skarus, obydwaj ze Szkoły Podstawowej w Żelkowie. Nagrody wręczał trenerom i zawodnikom reprezentant kraju Adrian Chróściel. 

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników turnieju. Podziękowania dla osób, które pomagały w jego przygotowaniu i sprawnym przebiegu.

Grzegorz Pliszka
Oficer Regionalny Mazowsza
WRSS: Polska zagra z Australią, Hiszpanią i Irlandią Przegląd Lig Świata
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

WR Sevens Challenge Series - KNK7
Santiago, Chile, 12.08.2022 - 14.08.2022

Kolejność Ekstraligi
 01 RC Orkan Sochaczew 19  
 02 MKS Ogniwo Sopot 19  
 03 Up Fitness Skra Warszawa 18  
 04 RC Lechia Gdańsk 19  
 05 Edach Budowlani Lublin 17  
 06 Master Pharm Łódź 18  
 07 RC Arka Gdynia 18  
 08 RzKS Juvenia Kraków 18  
 09 Awenta Pogoń Siedlce 18  
 10 KS Posnania Poznań 18