POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

SLRT: Finał województwa Warmińsko-Mazurskiego21.11.2022


Wielki wojewódzki Finał Rugby Tag w Olsztynie został rozstrzygnięty !!!

W rozegranym 17 listopada br. turnieju wzięło udział 13 drużyn z województwa w kategoriach klas IV, V i VI. Drużyny najpierw rywalizowały w turniejach eliminacyjnych w swoich okręgach. Nagrodą jest wyjazd trzech drużyn 12 grudnia br. do Warszawy na Ogólnopolski Finał Rugby Tag. Turniej został przygotowany przez Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby przy wsparciu Oficera Regionalnego Henryka Pacha, trenera klubowego Jarosława Kowalskiego oraz trenerów łączących w osobach Tomasza Czyża, Gosi Oleksiak, Katarzyny Wiergowskiej, Bartosza Barczaka. Dopisali goście, którzy towarzyszyli nam w turnieju oraz uroczystym wręczaniu statuetek i medali. Mieliśmy przyjemność gościć Panią Wicemarszałek Jolantę Piotrowską, Dyrektora Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Marcina Galibarczyka, Dyrektor Sportu Miasta Olsztyn Alicję Dzietowiecką, Sekretarza Gminy Stawiguda Artura Bala, Panią Dyrektor SP w Rusi Monikę Markowicz, Wicedyrektor Iwonę Zalewską. Naszym Turniejem była zainteresowana TVP3 Olsztyn [kliknij] i nagrała materiał, który ukaże się wkrótce na antenie telewizji publicznej.

Każdy uczestnik i zaproszeni goście otrzymali medal, a drużyny statuetki. Z uwagi na zbliżający się koniec roku złożyliśmy sobie życzenia oraz podsumowaliśmy rok wspólnej pracy. Nauczyciele i trenerzy otrzymali upominki w postaci kompresorów do piłek, rugowych pendrive oraz odznak WM Okręgowego Związku Rugby. Dwie trenerki zostały wyróżnione szczególnie za ciężką pracę i zaangażowanie w zespół Rugby Łamie Bariery, Anna Wójtowicz i Gosia Oleksiak - otrzymały koszulki polo z Mistrzostw Europy 2022.

Po Turnieju ugościliśmy wszystkich gorącymi, smażonymi na miejscu, pączkami, które przygotowała nam firma Gorące Pączki. Grilla przygotowały nam nasze kochane wolontariuszki Kasia Umecka i Małgorzata Jabłonka. Daniem głównym były specjalnie przygotowane kiełbaski według specjalnej receptury Intermarche Olsztyn "Supermarket z własną wędzarnią". Bardzo dziękujemy za liczny udział i doping rodziców. Nasze zmagania filmował dronem i fotografował Marcin Żarnowski. Mecze sędziowali sędziowie z Okręgowego Kolegium Sędziów: Tomasz Czyż Przewodniczący Kolegium, Jacek Bil Wiceprezes WOZR, Karol Lewkowicz Prezes i trener KS Rugby Gietrzwałd i Kamil Kośnik zawodnik Rugby Gietrzwałd. Zabezpieczenie medyczne zapewnili niezastąpieni ratownicy z Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej FENI. Korzystaliśmy z obiektu TFC Sielska 34

Po rozegraniu 22 meczów wyłoniono zwycięzców oraz miejsca jakie zajęły szkoły:
Klasy VI
I miejsce szkoła podstawowa nr.3 w Szczytnie
II miejsce Szkoła Podstawowa w Rusi
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 21 im. Mikołaja Kopernika w Elblągu
Klasy V
I miejsce Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie
II miejsce Szkoła Podstawowa w Rusi
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczytnie
IV miejsce Rugby Łamie BARIERY z Elbląga
Klasy IV
I miejsce Szkoła Podstawowa w Rusi
II miejsce Szkoła Podstawowa w Klebarku Wielkim
III miejsce Szkoła Podstawowa w Kurzętniku
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Marzęcicach

Henryk Pach

World Rugby Awards 2022 Przegląd Lig Świata
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki