POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Sukcesy Husara Bolesławiec27.03.2018

 
W dniu 25 marca br., w przepięknej pogodzie, został rozegrany piąty turniej o Złoty Tron Dolnośląskiego Okręgowego Związku Rugby. 
W tegorocznej edycji rywalizowali zawodnicy w kategorii młodzika w odmianie siedmioosobowej, dla których był to dobry sprawdzian przed zbliżającym się sezonem. Na stracie stanęło pięć zespołów: Miedzowi Lubin, GSZS Nowogrodziec I, GSZS Nowogrodziec II oraz dwie drużyny gospodarza - Husar Bolesławiec. Gospodarze zwyciężyli wszystkie spotkania tym samym wygrywając turniej.
Bardzo cieszymy się że na Dolnym Śląsku jest tak dużo dzieci i młodzieży, które chętnie uprawiają rugby.
 
Dwa spotkania rozegrali również seniorzy, w Rugby 7 Husar Bolesławiec pokonał 33:7 KR Miedziowych Lubin, a w meczu Rugby XIII gospodarze ulegli 4:5 w przyłożeniach połączonym siłom Miedziowych Lubin z KS Rugby Wrocław.
 
KS Husar Bolesławiec został też wyróżniony na Gali Sportu Młodzieżowego Województwa Dolnośląskiego nagrodą w wysokości 4000 zł za debiut w klasyfikacji i pierwsze punkty w rywalizacji klubów sportowych na Dolnym Śląsku.
Dla klubu jest to wielkie wyróżnienie i zarazem motywacja do dalszego działania. Jesteśmy wielce zaszczyceni iż władze województwa Dolnośląskiego doceniły naszą pracę i wkład w wychowanie młodzieży oraz rozwój rugby, 
 
Jakub Lisiewski 
Prezes KS Husar Bolesławiec
 
U16: Niemcy v Polska 29:10 System Szkolenia Młodzieży
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1