POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Szkolenie ogólnorozwojowe zawodników rugby 15-16 lat10.05.2021


Na podstronie MATERIAŁY SZKOLENIOWY w Menu Bocznym, zakładka RUGBY KONTAKCIE [kliknij] zostały opublikowane treningi ogólnorozwojowe dla zawodników rugby 15-16 lat [kliknij]. Poniżej wstęp autorów.
 
 
Drogi Trenerze!
 
Etapy które zostały przygotowane mają za zadanie powiększenia zakresu ruch, budowy mięśni posturalnych, przygotowania zawodnika do etapu nr 3, którym to jest wejście w siłownię opartą w dużej mierze o pracę na wolnych ciężarach, co e efekcie końcowym natomiast przygotowuje zawodnika do gry w następnej i najwyższej kategorii - senior. Etapy i ich wdrożenie poszczególnym zawodnikom zależą w całości od Nas Trenerów – w czym pomocna będzie obserwacja danego zawodnika, testy MTSF czy już jest gotowy aby wejść w kolejny etap.
 
Etap 0 - Początkujący trening:
Jest to trening oparty na podstawowych wzorcach ruchowych, oraz pracę na pełnym zakresie ruchu. Odpowiedni dla osób, które wprowadzane są dopiero w trening siłowy, nie mając zbudowanych mocnych mięśni posturalnych. Również dla zawodników na wprowadzanie (adaptacje) do wysiłku po dłuższej przerwie od treningów.
 
Etap 1 - Zaawansowani trening - wstęp:
Jest to trening oparty na wzorcach ruchowych contratelarnych i unilateralnych, oraz praca w pełnym zakresie ruchu i stabilizacja w ruchach rotacyjnych. Jest to trening odpowiedni dla zawodników, którzy potrafią prawidłowo wykonywać ruchy funkcjonalne z etapu 0 (przysiad, pompka, wykrok), oraz są wstanie je powielić z niewielkim ciężarem. Wykonywać go mogą zarówno zawodnicy, którzy przeszli pełny cykl treningu dla początkujących, oraz zaawansowani zawodnicy którzy są już w rytmie treningowym.
 
Etap 2 - Zaawansowani trening:
Trening jest ostatnim etapem przygotowań do programu treningowego realizowanego w grupie U18, praca ze sztangę i ciężarem na wzorcach opartych na „właściwym” treningu siłowym. Praca jest na ciężarach ok. 40-70% własnej masy ciała, jest to etap odpowiedni dla zawodników, którzy mają już pełną świadomość wzorców ruchowych, wykonują prawidłowo wszystkie ćwiczenia, oraz mieli już styczność z treningiem ciężarowym (np. zaawansowany trening wstęp). Wszystkie etapy są objaśniane przez Trenera (wykonanie techniczne, tempo ćwiczenia, oddech) zawodnik może zacząć wykonywać ćwiczenia sam w etapie 0 i 1 po zaakceptowaniu przez prowadzącego Trenera warunków wypisanych w nawiasie.
 
Etap 2 przeznaczony dla zaawansowanych musi być wykonywany pod okiem Trenera i wdrożony po 15 roku życia.
 
World Rugby Educators
Stempel Paweł
Krzewicki Krzysztof

Mistrzostwa Polski Kobiet V Przegląd Lig Świata
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Niemcy

Rugby Europe Trophy
Gdynia, 13.11.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 30
 02 Up Fitness Skra Warszawa 7 27
 03 RC Orkan Sochaczew 7 25
 04 RC Lechia Gdańsk 7 25
 05 Edach Budowlani Lublin 7 22
 06 Master Pharm Łódź 5 14
 07 RC Arka Gdynia 7 14
 08 RzKS Juvenia Kraków 7 10
 09 Awenta Pogoń Siedlce 7 2
 10 KS Posnania Poznań 6 0