Varsity Match 2019: Cambridge pokonało Oxford12.12.2019

Rugbiści z Uniwersytetu w Cambridge pokonali Uniwersytet Oxford 15:0 (5:0), rewanżując się za ubiegłoroczną porażkę 16:38. W rywalizacji zespołów kobiecych Cambridge nieznacznie pokonało Oxford 8:5. Taki był tegoroczny 138 Varsity Match rozegrany 12 grudnia br. na londyńskim Twickenham.

Pierwszy mecz odbył się 147 lat temu, 10 lutego 1872 roku na boisku The Park w Oxfordzie i zakończył zwycięstwem gospodarzy. W latach 1873-80 spotkania odbywały się na Oval Crickiet Ground w Londynie, w latach 1880-83 na Richardson’s Field w Blackheath, w latach 1883-87 na Rectory Field również w Blackheath, w latach 1887-1921 w Queen’s Club w Kensington, a od roku 1921 na Twickenham w Londynie. W rozegranych dotychczas 138 spotkaniach 64 razy wygrywał Cambridge (Light Blue), 60 razy Oxford (Dark Blue), a 14 meczy zakończyło się remisem.

W tym roku przykładali tylko rugbiści Cambridge, a dodatkowo nie wykorzystali ani jednego podwyzszenia. Gwiazdą zespołu okazał się były skrzydłowy reprezentacji Ulster U18 Fergus Patrick Jemphrey, zdobył dla Light Blue przyłożenie w 20 minucie i swój wyczyn powtórzył w 47. Ostatnie, trzecie przyłożenie zdobył grający jako łącznik młyna Chris Bell ustalajc wznik na 15:0.

Przed starciem męskich drużyn odbył się 33st Women’s Varsity Match. Po zaciętym meczu tak jak przed rokiem rugbistki Cambridge nieznacznie pokonały Oxford 8:5 (3:5) zdobywając decydujące (solowa akcja Coreen Grant) przyłożenie trzy minuty przez ostatnim gwizdkiem. W historii spotkań panie z Oxfordu zwyciężały 19 razy, z Cambridge 13 razy, zanotowano też jeden remis.

Zdjęcia: The Varsity Match

SLRT: Finał województwa Kujawsko-Pomorskiego Olsztyn: V Charytatywny Mecz Rugby