POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

WR: Beaumont ponownie Przewodniczącym04.05.2020


W przededniu drugiej kadencji jako Przewodniczący World Rugby, Sir Bill Beaumont wezwał rodzinę rugby do jedności bardziej niż kiedykolwiek oraz do natychmiastowej pracy nad osiągnięciem zrównoważonego wzrostu w obliczu pandemii Covid-19.


Sir Bill Beaumont uzyskał w zwykłą większość 28-23 nad argentyńczykiem Agustinem Pichotem (dotychczasowym wiceprzewodniczącym) w pierwszej rundzie wyborów, przeprowadzonych przez niezależną firmę audytorską PwC (PricewaterhouseCoopers). Startujący bez kontrkandydata, Przewodniczący Fédération Française de Rugby, Bernard Laporte został wybrany nowym wiceprzewodniczącym. Wybrano też nowy Komitet Wykonawczy World Rugby w składzie: Sir Bill Beaumont (przewodniczący), Bernard Laporte (wiceprzewodniczący), Brett Gosper (dyrektor naczelny), Mark Alexander (South African Rugby Union), Khaled Babbou (Rugby Africa), Bart Campbell (New Zealand Rugby), Gareth Davies (Welsh Rugby Union), lord Mervyn Davies (niezależny); John Jeffrey (Scottish Rugby), Bob Latham (USA Rugby), Brett Robinson (Rugby Australia) i Angela Ruggiero (niezależna).

Wyniki zostaną oficjalnie potwierdzone na dorocznym posiedzeniu World Rugby Council zaplanowanym na 12 maja br. po którym rozpocznie się czteroletni mandat nowego kierownictwa. Obaj kandydaci zgodzili się na wcześniejsze ogłoszenie wyników, biorąc pod uwagę, że proces zakończył się po pierwszej rundzie i nie było potrzeby dalszego głosowania na stanowiska wiceprzewodniczącego i Komitetu Wykonawczego.

W głosowaniu na Przewodniczącego World Rugby jest do podziału 51 głosów. Po trzy głosy mają Anglia, Argentyna, Australia, Francja,  Irlandia, Nowa Zelandia, Południowa Afryka, Szkocja, Walia i Włochy, po dwa głosy mają federacje kontynentalne z Afryki, Ameryki Północnej/Środkowej, Ameryki Południowej, Azji, Europy, Oceanii (powinny się one konsultować ze swoimi związkami co w praktyce reczej nie działa) oraz Japonia, po jednym głosie mają Fiji, Gruzja, Kanada, Rumunia, Samoa, Urugwaj i USA.

Przegląd Lig Świata O innych ligach: Gruzja
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1