POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

WR: Możliwość zmiany reprezentacji kraju25.11.2021


World Rugby zatwierdził poprawkę dotyczącą praw międzynarodowych zawodników do jednokrotnej zmiany reprezentacji kraju ze względu na miejsce urodzenia swoje, rodziców lub dziadków.


World Rugby Council zatwierdziła 24 listopada br. poprawkę do regulaminu sportu regulującego sprawy reprezentacji narodowych, która pozwoli teraz zawodnikowi międzynarodowemu na jednokrotny transfer z jednego związku do drugiego, pod warunkiem wykazania bliskiego i wiarygodnego związku z tym związkiem poprzez prawo pierworództwa. Od 01 stycznia 2022 aby przenieść się z jednego związku do drugiego na podstawie zmienionego rozporządzenia 8 (kwalifikacja), gracz będzie musiał spełnić następujące dwa kryteria:
- Wycofać się z międzynarodowego rugby na 36 miesięcy.
- Urodzić się w kraju, do którego chce się przenieść, albo mieć rodzica lub dziadka urodzonego w tym kraju.

Zgodnie ze zrewidowanymi kryteriami Regulacji 8, zawodnik może zmienić związek tylko raz, a każdy przypadek będzie podlegał zatwierdzeniu przez World Rugby Regulations Committee w celu zachowania integralności. Po 01 stycznia 2022 każdy zawodnik, który spełnia te kryteria, może ubiegać się o zmianę reprezentacji kraju.

Przewodniczący World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział: Zatwierdzenie tej przełomowej zmiany regulacyjnej jest kulminacją szczegółowego, szerokiego modelowania i konsultacji w całej grze. Wysłuchaliśmy naszych członków, graczy i staraliśmy się zaktualizować przepisy, uwzględniając nowoczesne profesjonalne środowisko rugby bez naruszania integralności międzynarodowej gry. Każdy gracz, który chce się przenieść, będzie musiał mieć bliski i wiarygodny związek ze swoim nowym związkiem, a mianowicie miejsce urodzenia lub miejsce urodzenia rodzica lub dziadka, spełniając jednocześnie surowe kryteria, w tym 36-miesięczny okres zawieszenia. Wierzymy, że jest to najuczciwszy sposób na wdrożenie postępowych zmian, które stawiają graczy na pierwszym miejscu, a jednocześnie mają potencjał do wspierania rosnącej, coraz bardziej konkurencyjnej międzynarodowej gry mężczyzn i kobiet.

Wiceprzewodniczący World Rugby Bernard Laporte dodał: Wysłuchaliśmy naszych członków i dotrzymaliśmy naszej obietnicy podjęcia szeroko zakrojonego przeglądu tej ważnej regulacji. Konsultowaliśmy się, szukaliśmy informacji zwrotnych od naszych związków, regionów i co najważniejsze - przedstawicieli graczy zanim przedstawiliśmy zalecenie Radzie. Ta zmiana w sposobie funkcjonowania międzynarodowego rugby zapewni możliwości transformacji graczom pod warunkiem, że spełnią oni kluczowe kryteria określone w Rozporządzeniu 8.

Dyrektor generalny International Rugby Players, Omar Hassanein, powiedział: Propozycja zmiany zasad dotyczących kwalifikacji graczy jest czymś, nad czym pracowaliśmy przez wiele lat z naszymi stowarzyszeniami członkowskimi. Wielu graczy na całym świecie skorzysta teraz z szansy reprezentowania kraju swojego urodzenia lub urodzenia przodków, co stanowi prawdziwy wzrost konkurencyjności krajów wschodzących, co z kolei przyniesie korzyści całej grze.

Źródło: World Rugby

KNM U18: Powołania konsultację w Giżycku - Aktualizacja CLJ: Podsumowanie jesieni
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

International Invitation Women - KNK7
Dubai, 02.12.2021 - 04.12.2021

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 35
 02 RC Orkan Sochaczew 8 30
 03 RC Lechia Gdańsk 8 30
 04 Up Fitness Skra Warszawa 8 28
 05 Edach Budowlani Lublin 8 27
 06 Master Pharm Łódź 7 19
 07 RC Arka Gdynia 8 14
 08 RzKS Juvenia Kraków 8 10
 09 KS Posnania Poznań 8 6
 10 Awenta Pogoń Siedlce 8 3