POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

W Super Rugby mecze z kibicami10.06.2020


Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl 
 
Nowa Zelandia prekursorem. Nawet 35 tysięcy fanów na meczu rugby 
 
Premier Jacinda Ardern w poniedziałek 8 czerwca ogłosiła, że Nowa Zelandia jest krajem wolnym od koronawirusa. Praktycznie wszystkie obostrzenia wewnątrz państwa zostały zniesione. To oznacza również powrót sportu w pełnym wymiarze. W najbliższy weekend na meczu rugby w Auckland spodziewanych jest 35 tysięcy kibiców.
 
Liga Super Rugby Aotearoa będzie pierwszą na świecie, która wznowi rozgrywki rugbowe w trakcie pandemii Covid-19. Na dodatek na stadionach będą mogli zasiąść kibice w liczbie, którą ograniczać może tylko pojemność obiektu. 
 
Reprezentanci na murawie 
W sobotę, 13 czerwca br. w miejscowości Dunedin ekipa Highlanders zmierzy się z Hamilton Chiefs. Organizatorzy spodziewają się 20 tysięcy ludzi na trybunach. Jeszcze większa frekwencja może być dzień później w Auckland. Tam zawodnicy Blues zmierzą się z Wellington Hurricans. W tym spotkaniu na murawie wystąpi wielu graczy reprezentacji Nowej Zelandii, a mecz na żywo może zobaczyć nawet 35 tysięcy fanów.
 
Ludziom brakuje takich emocji
- Sprzedaliśmy 20 tysięcy wejściówek na to starcie w zaledwie 24 godziny od momentu, gdy rząd ogłosił zniesienia ograniczenia liczby fanów na wydarzeniach sportowych. Bilety rozchodzą się w niesamowitym tempie. To jest fantastyczna sprawa. Pokazuje, że ludziom brakuje takich emocji - powiedział prezes Blues Andrew Hore. 
 
Dzieci na spotkanie wejdą za darmo, a dorośli muszą zapłacić równowartość 13 dolarów. W cenie wejściówki jest darmowy transport publiczny. W rywalizacji w Super Rugby Aotearoa weźmie udział łącznie pięć ekip. Każda rozegra po osiem meczów. Przerwane po siedmiu kolejkach zmagania Super Rugby mają zostać wznowione w formule regionalnej, potrwają 10 tygodni.
 
Rugby wspiera WSRM w Łodzi Proces kwalifikacji RWC 2023
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0