POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Więcej odpoczynku podczas Puchar 202323.02.2021


Puchar Świata w Rugby 2023 we Francji będzie obejmował wydłużone okresy odpoczynku dla wszystkich drużyn po tym, jak Zarząd Pucharu Świata w Rugby, Komitet Wykonawczy World Rugby, Komitet Organizacyjny Francji 2023 i International Rugby Players uzgodniły przełomowy pakiet zasad dotyczących dobrostanu graczy, harmonogram meczów zostanie ogłoszony 26 lutego br.
 
Obchody 200-lecia urodzin Rugby rozpoczną się w piątek, 08 września, a finał zostanie rozegrany w sobotę 28 października 2023. Mając ambicję, aby harmonogram był jak najlepszy dla graczy, kibiców, miast-gospodarzy i kraju-gospodarza, Rada Pucharu Świata w Rugby i Komitet Wykonawczy World Rugby zatwierdziły zestaw kluczowych zasad dla 10 Pucharu Świata w Rugby mężczyzn po dokładnej analizie Rugby World Cup 2019, który zapewnił najlepsze w historii wyniki w zakresie dobrostanu zawodników i konkurencyjności we współczesnej erze. Zmiany będą następujące:
- Wszystkie drużyny będą miały co najmniej pięć dni odpoczynku pomiędzy meczami optymalizując regenerację i przygotowując się do kolejnego spotkania.
- Turniej finałowy zostanie przedłużony o tydzień w celu uwzględnienia dodatkowego czasu na odpoczynek i będzie trwał od 08 września do 28 października 2023.
- Liczba zawodników w drużynie zostanie zwiększona z 31 do 33 graczy, co pomoże w zarządzaniu zespołem.
- Odległość i czas dojazdu na mecze i treningi zostaną zminimalizowane i dostosowane do drużyn biorących udział w turnieju.
- World Rugby przywiązuje dużą wagę do kompleksowego poziomu dobrostanu zawodnika i standardów medycznych, koncentrując się na ogólnej redukcji obciążenia każdego gracza.
 
Po raz pierwszy we współczesnej historii Pucharu Świata w Rugby żadna drużyna nie będzie miała okresu odpoczynku krótszego niż pięć dni, optymalizując regenerację i przygotowania, podczas gdy World Rugby ma również na celu zapewnienie jak najbardziej zrównoważonego harmonogramu pod względem całkowitych okresów odpoczynku, szczególnie dla krajów wschodzących. Pełny harmonogram meczów zostanie ogłoszony już 26 lutego br. Ponieważ dobrostan zawodników jest jednym z najważniejszych punktów programu World Rugby Cup Board, przedstawiciele International Rugby Players Melodie Robinson i Brian O'Driscoll promowali potrzebę zrównoważonych okresów odpoczynku w świetle rosnących wymagań fizycznych związanych z grą. Zostało to poparte przez Komitet Organizacyjny France 2023 i zakwalifikowanych uczestników turnieju. World Rugby będzie również nadal konsultować się z International Rugby Players i federacjami krajowymi, aby zapewnić przestrzeganie optymalnych wytycznych dotyczących obciążenia treningowego w ramach kompleksowego programu standardów dotyczących dobrostanu zawodników.
 
Dodatkową korzyścią jest to, że harmonogram zapewni impuls dla kraju gospodarza poprzez dodatkowy tydzień obecności fanów rugby. Spowoduje to wzrost dochodów z turystyki, gościnności i ogólny bodziec gospodarczy, przy czym korzyści przyniosą również zaangażowanie społeczne i programy dziedzictwa.
 
Prezes World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział: To przełomowy dzień dla Pucharu Świata w Rugby i sportu. Jako ojciec rugby, były zawodnik, fan i administrator, dobro zawodników stawiam na samym szczycie moich priorytetów. Harmonogramy Pucharu Świata w Rugby są trudne do zbilansowania ze względu na format czterech grup eliminacyjnych składających się z pięciu drużyn. Turniej w Japonii zapewnił najlepszą równowagę i najlepsze w historii wyniki w zakresie dobrostanu, ale nadal mieliśmy ograniczoną liczbę stosunkowo krótkich okresów odpoczynku między niektórymi meczami. We współpracy z France 2023 i International Rugby Players, ta decyzja oznacza, że każdy gracz i każdy zespół będzie miał sprawiedliwszą szansę na wykorzystanie swojego potencjału w każdym meczu, a teraz będziemy współpracować z zespołami, aby zmniejszyć ogólne obciążenie graczy. W tym podróże. W imieniu World Rugby i Komitetu Organizacyjnego France 2023 chciałbym podziękować miastom-gospodarzom, gestorom obiektów, związkom zawodowym i zawodnikom za skorzystanie z tej możliwości. Jestem przekonany, że razem zapewnimy niesamowity i naprawdę historyczny Puchar Świata w Rugby w 200-lecie naszego sportu.
 
Wiceprzewodniczący World Rugby Bernard Laporte dodał: Ta przełomowa decyzja sprawi, że Puchar Świata w Rugby 2023 będzie najbardziej sprawiedliwą imprezą w historii. Dodatkowy tydzień będzie istotnym impulsem dla zdrowia naszych zawodników, zapewniając im wystarczająco dużo czasu na regenerację pomiędzy meczami z minimum pięcioma dniami odpoczynku, a jednocześnie zapewniając najwyższą możliwą jakość gry w rugby do końca turnieju. Uczyniliśmy dobro naszych graczy absolutnym priorytetem. Zwiększając dozwoloną liczbę graczy na drużynę z 31 do 33, pokazujemy nasze silne zaangażowanie w badanie wszystkich dostępnych opcji, aby poprawić dobrostan graczy. Francja 2023 to nie tylko obchody dwusetnej rocznicy naszego sportu, impreza przejdzie do historii także dzięki tym obiecującym zmianom. We Francji i jej miastach-gospodarzach z przyjemnością powitamy fanów z całego świata, którzy będą mogli poświęcić czas na odkrywanie krajobrazów i zwiedzanie naszego pięknego kraju.
 
Dyrektor generalny International Rugby Players, Omar Hassanein, dodał: Jest to bardzo pozytywny ruch dla gry, który został poparty przez wszystkie nasze stowarzyszenia graczy z całego świata. Gratuluję wszystkim członkom Rady Pucharu Świata w Rugby i Komitetowi Wykonawczemu World Rugby za wsparcie tego posunięcia i odpowiednie dostosowanie harmonogramu.
 
Reprezentant International Rugby Players w Zarządzie Pucharu Świata w Rugby Brian O'Driscoll dodał: Gra stała się zbyt fizyczna i konkurencyjna, aby mecze można było rozgrywać tak często. Wszystkie zespoły uznały to za trudne, szczególnie te, które nie mają tak dużego składu jak w wiodących krajach. To pozytywny krok naprzód dla gry i dalsza demonstracja tego, jak International Rugby Players i World Rugby mogą współpracować w celu osiągnięcia lepszych wyników.
 
Claude Atcher, prezes Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Rugby we Francji 2003, dodał: Z dumą ogłaszamy decyzję o zwiększeniu budżetu operacyjnego RWC France 2023 w celu promowania dobrobytu zawodników. Ta decyzja przyczynia się do tego, że będzie to wyjątkowy turniej, w którym gracze i kibice będą mogli doświadczyć najlepszego środowiska w całej Francji, czeka nas 48 niesamowitych meczów na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że posłuży to jako dziedzictwo dla przyszłych komitetów organizacyjnych.
 
Decyzja ta umożliwi World Rugby i związkom zawodowym oparcie się na najlepszych wynikach w historii zawodników podczas Mistrzostw Świata w Rugby w 2019 roku. W Japonii liczba urazów na mecz zmniejszyła się z 2,08 na mecz w 2015 roku do 1,13 na mecz w 2019 roku, podczas gdy ogólny wynik wynosił 28%. Zmniejszenie o 37% częstości występowania wstrząsu mózgu w porównaniu ze średnią w zawodach elitarnych w 2018 roku. Potwierdza to ciągłe zaangażowanie World Rugby w zapobieganie urazom.
   
Nowy Prezes Pogoni Siedlce Ekstraliga: Terminarz wiosny 2021
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 14 63
 02 Master Pharm Łódź 14 55
 03 OKS Skra Warszawa 14 50
 04 Awenta Pogoń Siedlce 14 40
 05 RC Orkan Sochaczew 14 36
 06 RC Lechia Gdańsk 13 30
 07 Edach Budowlani Lublin 13 27
 08 RC Arka Gdynia 14 24
 09 RzKS Juvenia Kraków 14 18
 10 RK Sparta Jarocin 14 0