Women's Six Nations: Rekord na Twickenham02.05.2023

Reprezentacja Anglii kobiet wygrała tegoroczny Puchar Sześciu Narodów z Wielkim Szlemem, w decydującym meczu pokonała Francję przy rekordowej publiczności na londyńskim stadionie Twickenham.

W sobotę, 29 kwietnia br. na Narodowym Stadionie Angielskiego Rugby spotkały się dwie niepokonane dotychczas drużyny tegorocznego turnieju Tik Tok Six Nations. W pierwszej połowie Anglia zaaplikowała Francji cztery przyłożenia, a piąte karne sędzia Aimee Barrett-Theron, wynik do przerwy to 33:0, mało więc kto wierzył, że Francja jeszcze się podniesie. A jednak po zmianie stron tyle samo punktów zdobyły Francuzki, Angielki wprawdzie tylko 5, ale to im wystarczyło do zwycięstwa 38:33. Mecz był pożegnaniem trenera Czerwonych Róż - Simona Middletona, któremu po meczu publiczność zgotowała owację na stojąco.

Teraz o rekordzie, stadion Twickenham może pomieścić 82 000 widzów, w sobotę na jego trybunach zasiadło 58 498 kibiców co jest nowym rekordem w historii frekwencji na meczach kobiecego rugby. Dotychczasowy rekord wynosił 42 759 kibiców i został ustanowiony na stadionie Edan Park w Auckland podczas finału Pucharu Świata Kobiet. Było to 12 listopada 2022 roku, a meczem tym był pojedynek Nowej Zelandii z Anglią wygrany przez Black Ferns 34:31.

Zdjęcia: Six Nations

Przegląd Lig Świata CLK: I Liga - Kolejki VII i VIII