Wytatuowany Puchar Świata w Rugby23.09.2015
Tweet18 września na trybunach stadionu Twickenham ponad 80 tysięcy widzów zobaczyło ceremonię otwarcia jednej z najpopularniejszych imprez sportowych świata - Pucharu Świata Rugby. Jest to trzecia po letnich igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej najczęściej oglądana impreza sportowa. Zmagania zawodników potrwają sześć tygodni. W tym czasie zostanie rozegranych 48 meczów. Finał odbędzie się także na stadionie Twickenham. Faworytami do wygrania Pucharu Świata jest ekipa z Nowej Zelandii. All Blacks bronią tytułu zdobytego cztery lata temu. Do tej pory żadnej drużynie nie udało się obronić tytułu.
Tak jak o rugby nie można mówić bez wspominania korzeni sięgających Anglii, tak i o tatuażu bez odniesienia do sztuki zdobienia ciała pochodzącej z Polinezji. To właśnie dzięki graczom rugby pochodzącym z tego regionu świata, a w szczególności All Blacks, święte linie przodków wytatuowane na skórze zagościły w świadomości społecznej zyskując przy tym szeroką rzeszę fanów. Tym samym przyczyniając się do renesansu tatuażu etnicznego na świecie.
Reprezentanci z Nowej Zelandii, Tonga, Samoa czy Fiji jawią się dzisiaj niczym reminiscencja dawnych wojowników. Dla nich rugby wydaje się być skrojona niczym dobry garnitur. Taniec wojenny haka rozpala emocje widzów, a tatuaże maoryskie, samoańskie na długo zapadają w pamięci.
Zestawienie wytatuowanych współczesnych wojowników biorących udział w Pucharze Świata można obejrzeć na blogu "Niezmywalna Tożsamość" z którego pochodzi ten tekst [kliknij]