POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Lublin: Wojewódzki Turniej Dzieci 13.10.2020

Wojewódzki Turniej Dzieci w rugby z okazji 45-lecia KS Budowlani Lublin
Przed seniorami na Krasińskiego zagrały dzieci
 
W sobotę, 03.10.2020 r rozegrany został Wojewódzki Turnieju Dzieci w Rugby z okazji 45-lecia KS "Budowlani" Lublin w którym udział wzięło prawie 100 zawodników (dziewcząt i chłopców). Zawodnikami byli uczniowie zaprzyjaźnionych szkół z Tomaszowic i Łuszczowa, organizatorami KS Budowlani Lublin i Lubelski Okręgowy Związek Rugby, a wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała sportowym zmaganiom. 
 
Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach wiekowych klasy IV, klasy V i klasy VI w formule Rugby Tag oraz klasy VII i VIII razem w formule kontaktowej! Zawodnicy Akademii Rugby KS Budowlani Lublin na co dzień grający praktycznie tylko w tzw. kontakcie byli tego dnia bardzo gościnni dla podopiecznych trenera Roberta Ciechońskiego i Macieja Kleszcza ponieważ to reprezentacje ich szkół dzieliły miedzy sobą pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. Oczywiście nie wynik tego dnia był najważniejszy, a wspólna zabawa i integracja. Nie mniej jednak emocji towarzyszących sportowej rywalizacji nie brakowało. Sporo emocji przyniosła gra zawodników w najstarszej kategorii, której przyglądał się trener drużyny seniorów Stanisław Więciorek.
 
Na koniec również najmłodsi adepci naszej Akademii Rugby zostali podzieleni na dwie ekipy i rozegrali mecz na zasadach obowiązujących w kategorii mini żak. Arbitrem w tych zawodach był trener tej kategorii Andrzej Grochowski. 
Na koniec nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów, którego dokonał Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby trener Maciej Powała-Niedźwiecki. 
 
Kolejność klasy IV: 1. SP Tomaszowice; 2. Farmerzy SP Łuszczów I; 3. Farmerzy SP Łuszczów II; 4. KS Budowlani Lublin.
Kolejność klasy V: 1. SP Tomaszowice I; 2. Farmerzy SP Łuszczów; 3. SP Tomaszowice II; 4. KS Budowlani Lublin.
Kolejność klasy VI: 1. Farmerzy SP Łuszczów I; 2. SP Tomaszowice; 3. Farmerzy SP Łuszczów II.
Kolejność klasy VII-VIII: 1. Farmerzy Łuszczów; 2. SP Tomaszowice.
 
Po wszystkim na uczestników czekała pyszna pizza ufundowana przez LOZR a przygotowana przez zaprzyjaźniony Pub Czytelnia.
 
Tekst: Sebastian Berestek
Foto: Elbrus Studio
Przegląd Lig Świata Jak Orzeł za reprezentację grał
Tabela Ekstraligi
01 Master Pharm Rugby Łódź 4 17
02 Up Fitness Skra Warszawa 4 16
03 Edach Budowlani Lublin 4 16
04 MKS Ogniwo Sopot 4 15
05 RC Lechia Gdańsk 4 15
06 RC Orkan Sochaczew 4 13
07 RC Arka Gdynia 4 5
08 RzKS Juvenia Kraków 4 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 4 0
10 KS Posnania Poznań 4 0